Lauantaina sen verran paikallisessa kuppilassa pyörähtänee ihmettelen kummasti toimintaa. Ei todellakaan oltu koronarajoitusten mukaisesti :) porukkaa erittäin paljon (varmasti yli sallitun) eikä omilla paikoillaan. No kukapa porukkaa paikoillensa ohjaa jos ei portsaria ole.. pitäisiköhän virkavallan joskus ihan tarkistaa kun että onko kaikki asiat niinkuin pitää.
Ravintoloitsija vaiko virkavalta munatonta?
Anonyymi
71091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nuorten juhlaseurueiden kaitsemisella koronarajoituksiin on sama onnistumisprosentti kuin sian opettamisella laulamaan. Molemmissa tapauksissa toiminnan kohde vain ärsyyntyy..
Varmasti kyseessä on Kellari, ei portsaria. Asiakkaat saavat juoda niin että eivät pääse omin avuin sieltä pois. Sitten osa makaa jalkakäytävällä. Ambulanssihan sieltä yleensä hakee osan asiakkaista.
Juu eiköhän siellä niin paljon ole tapahtumia ollut johon virkavalta "puuttunut" että jossain muualla olis paikka laitettu kiinni.. täällä pollet kattoo läpi sormien
Taas on kyllä joku kateellinen narisemassa. Ihan oikeesti huvittaa välillä tämä Joutsalaisten kateus. Voisin kuvitella että sama kaveripiiri pyörii muutenkin tekemisissä toistensa kanssa.. Ja jos olit paikalla niin et tietenkään voinut mainita asiasta henkilökunnalle?
Kenelle tässä ollaan muka kateellisia. Ai niin, varmaan niille jotka makaavat siinä jalkakäytävällä sammuneena omamassa ja vähän kaverinkin oksennuksessa.
Päiväkodin jatkeena toimiva " kuppila" on tärkeä paikka äiskän muruille . Heille elämä muotoutu ihanaksi vain suutelemalla jalkakäytävää . Miten vähästä tyytyväisyys muotoutuu .
Virkavalta voi olla " kikkelitön " mutta se ei vaikuttane työn tulokseen .