Moi. Mulla yks aamu tuli sellainen ongelma et kaikki 3 jälkiasennettua kaijutinta diskantit, oikealla puolella (edessä sekä takana) särkeevät äänet varsinkin korkeat, mutta pääasiassa kaikki. Musiikkia on todella inhottava kuunnella. Joskus hetken soittelun jälkeen särinä yhtäkkiä loppui, mutta nykyään särisee kokoajan.
Minulla on 2 erillistä vahvistinta, 1 subbarille ja toinen midareille. Olen huomannut, että subbarin päävirtakaapeli menee oikean puolen sivukaijuttimien päältä.
Voisko ongelma olla tässä vai maadoituksessa yms? Vasen puoli toimii täydellisesti
Ääni särkyy oikealla puolella
Anonyymi
2
87
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeilee vaihtaa vahvistimella vasemman ja oikean puolen RCA:t ristiin ja tutki siirtyykö särinä puolelta toiselle!
Jos siirtyy, ongelmaa on etsittävä soittimelta, ellei, vahvistimessa tai johdotuksissa on ongelmaa.
Tarkista kaikki liitokset, että ne ovat kunnossa!- Anonyymi
Tarkennusta vielä: kun vaihdat ne RCA:t sieltä soittimen puoleisesta päästä, niin tulee nekin piuhat siinä samalla testattua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1971545Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231288- 521052
- 72975
- 58883
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52883- 105865
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 42834
- 82820