Mul on menkat kaks kertaa kuussa kierto on siis noin 15-18p eka tulee vähän vuotoa n.3 sit tulee tosi runsaat ja pitkät. Pitäskö mennä lääkärille? Oon vasta 12 täyttämäs 13 menkat alko jo vuos sit.
Menkat kaks kertaa kuussa?? Apua pls
Anonyymi
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Ei aihetta paniikkiin! Sinulla saattaa olla välivuotoa siinä kierron puolivälissä. Eli sinänsä kuukautiskierto on säännöllinen. Olet vielä tosi nuori. Hormonikiertokaan ei ole vielä vakiintunut, siihen voi mennä useampi vuosi. Siihen nähden tilanteesi on hyvä.
Voit toki käydä lääkärin tai hoitajan juttusilla. En tiedä, aletaanko tuon vuoksi vielä syöttämään pillereitä, etenkin sinun ikäiselle. Todennäköisesti oire on ihan hyvänlaatuinen. Etkö voi jutella asiasta äitisi kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044680Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734618Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613035Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695