Mikä ihmeen botti??

Anonyymi

Viestiä lähetettäessä kysyy yhtäkkiä, että oletko botti?? Mainitaan myös joku VPN...
Kaksi kertaa jo lyönyt tuollaisen eteen. Omassa laitteessani ei ole mitään muutoksia tehty.

8

694

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauhistus! Kehtasit halventaa ylläpidon taidot. Kyllä tämä kirjoitus pitikin toistaa. Taitaa uusintakin mennä samaa tietä.

    • Anonyymi

      Tollasta älyttömyyttä se välillä työntää.

      Noin ylläpito koettaa osoittaa, että se tekee jotain hyödyllistä.

    • Hei!

      Kyseisen ilmoituksen saa, jos Googlen automaattinen järjestelmä (reCAPTCHA) epäilee, että viestin lähettäjä saattaa olla ns. botti. Joskus käyttäjän VPN-yhteys voi aiheuttaa sen. Tällöin VPN-yhteys kannattaa väliaikaisesti sulkea. Ilmoituksesta ei ole mitään "seuraamuksia", mutta jos viestin lähettäminen ei onnistu VPN-yhteyden sulkemisen jälkeen tai VPN ei ole käytössä ollenkaan, kannattaa olla yhteydessä käyttäjätukeen palautelomakkeella tai sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Palautelomakkeelle kannattaa jättää sähköpostiosoite, jotta palautteeseen voidaan vastata.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?


      • Anonyymi

        Sainkin teiltä vastauksen s-postiin.
        Ongelma häipyi itsestään.

        Sen katsoin laitteestani eli kännystä, ettei ole tuo VPN päällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.

        Koskas ne ois vastannu esitettyyn kysymykseen. Kaikkee muuta pulistaan, mutta vastausta ei heri. Vai muistaako kukaan että ois esitettyyn kysymykseen vastattu? Jos jotain tulee, seon just ku tässä eli korkeintaan todetaan kysymys ja sitten annetaan mukamas vastaus, mistä kysyjä ei saa mitään käsitystä.


    • Anonyymi

      Juurikin saa hyvänlaisen tekstin raapustettua ja niin heittää sen tyhjäksi noilla typerillä bottivaroituksilla eikä edes ole mitään vitun vpännää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      251
      2294
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1349
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe