Mikä ihmeen botti??

Anonyymi

Viestiä lähetettäessä kysyy yhtäkkiä, että oletko botti?? Mainitaan myös joku VPN...
Kaksi kertaa jo lyönyt tuollaisen eteen. Omassa laitteessani ei ole mitään muutoksia tehty.

8

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauhistus! Kehtasit halventaa ylläpidon taidot. Kyllä tämä kirjoitus pitikin toistaa. Taitaa uusintakin mennä samaa tietä.

    • Anonyymi

      Tollasta älyttömyyttä se välillä työntää.

      Noin ylläpito koettaa osoittaa, että se tekee jotain hyödyllistä.

    • Hei!

      Kyseisen ilmoituksen saa, jos Googlen automaattinen järjestelmä (reCAPTCHA) epäilee, että viestin lähettäjä saattaa olla ns. botti. Joskus käyttäjän VPN-yhteys voi aiheuttaa sen. Tällöin VPN-yhteys kannattaa väliaikaisesti sulkea. Ilmoituksesta ei ole mitään "seuraamuksia", mutta jos viestin lähettäminen ei onnistu VPN-yhteyden sulkemisen jälkeen tai VPN ei ole käytössä ollenkaan, kannattaa olla yhteydessä käyttäjätukeen palautelomakkeella tai sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Palautelomakkeelle kannattaa jättää sähköpostiosoite, jotta palautteeseen voidaan vastata.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?


      • Anonyymi

        Sainkin teiltä vastauksen s-postiin.
        Ongelma häipyi itsestään.

        Sen katsoin laitteestani eli kännystä, ettei ole tuo VPN päällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.

        Koskas ne ois vastannu esitettyyn kysymykseen. Kaikkee muuta pulistaan, mutta vastausta ei heri. Vai muistaako kukaan että ois esitettyyn kysymykseen vastattu? Jos jotain tulee, seon just ku tässä eli korkeintaan todetaan kysymys ja sitten annetaan mukamas vastaus, mistä kysyjä ei saa mitään käsitystä.


    • Anonyymi

      Juurikin saa hyvänlaisen tekstin raapustettua ja niin heittää sen tyhjäksi noilla typerillä bottivaroituksilla eikä edes ole mitään vitun vpännää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      87
      2656
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1714
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      10
      1686
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1565
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1538
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1246
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1105
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1005
    Aihe