Mikä ihmeen botti??

Anonyymi

Viestiä lähetettäessä kysyy yhtäkkiä, että oletko botti?? Mainitaan myös joku VPN...
Kaksi kertaa jo lyönyt tuollaisen eteen. Omassa laitteessani ei ole mitään muutoksia tehty.

8

636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauhistus! Kehtasit halventaa ylläpidon taidot. Kyllä tämä kirjoitus pitikin toistaa. Taitaa uusintakin mennä samaa tietä.

    • Anonyymi

      Tollasta älyttömyyttä se välillä työntää.

      Noin ylläpito koettaa osoittaa, että se tekee jotain hyödyllistä.

    • Hei!

      Kyseisen ilmoituksen saa, jos Googlen automaattinen järjestelmä (reCAPTCHA) epäilee, että viestin lähettäjä saattaa olla ns. botti. Joskus käyttäjän VPN-yhteys voi aiheuttaa sen. Tällöin VPN-yhteys kannattaa väliaikaisesti sulkea. Ilmoituksesta ei ole mitään "seuraamuksia", mutta jos viestin lähettäminen ei onnistu VPN-yhteyden sulkemisen jälkeen tai VPN ei ole käytössä ollenkaan, kannattaa olla yhteydessä käyttäjätukeen palautelomakkeella tai sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Palautelomakkeelle kannattaa jättää sähköpostiosoite, jotta palautteeseen voidaan vastata.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?


      • Anonyymi

        Sainkin teiltä vastauksen s-postiin.
        Ongelma häipyi itsestään.

        Sen katsoin laitteestani eli kännystä, ettei ole tuo VPN päällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka on ns. Botti?
        Mikä on VPN-yhteys?

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät taida itsekään tietää. Hokevat vain jotain mantraa. Ei ihme että hommat kusee.

        Koskas ne ois vastannu esitettyyn kysymykseen. Kaikkee muuta pulistaan, mutta vastausta ei heri. Vai muistaako kukaan että ois esitettyyn kysymykseen vastattu? Jos jotain tulee, seon just ku tässä eli korkeintaan todetaan kysymys ja sitten annetaan mukamas vastaus, mistä kysyjä ei saa mitään käsitystä.


    • Anonyymi

      Juurikin saa hyvänlaisen tekstin raapustettua ja niin heittää sen tyhjäksi noilla typerillä bottivaroituksilla eikä edes ole mitään vitun vpännää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      186
      5086
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4165
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2885
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      233
      2301
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2108
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      33
      1090
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      835
    Aihe