Uusi asunto hakusessa

Anonyymi

Moikka,

Sattuisiko kenelläkään olemaan kokemusta tästä palvelusta näin vuokralaisen näkökulmasta? https://fiksuvuokraus.fi/

Ystäväni ainakin kovasti suositteli!

5

6167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei valitettavasti vuokralaisena, mutta vuokranantajana kylläkin! Tuolloin toimi hyvin ja voisi kuvitella, että prosessi on aika samanlainen vuokralaisellekin. Fiksuvuokraus on vuokraustoiminnan startup ja hakemisesta ja näytön sopimisesta on tehty kevyt mobiiliprosessi. Toiminut itsellä Vantaalla 3x vuokrauksessa nopeammin kuin tavalliset kilpailijansa.

    • Anonyymi

      Heillä on heikoyt turvajärjestelyt. Keräävät kuvia ajokorteista ja heiltä vuotaa tietoa. Oma ajokorttini on vuotanut, ompa kiva kun en saa kohta luottoa mistään… heillä ei myöskään ole mitään puhelinpalvelua enää, vaikka puhelinnumero on sivuilla niin se on poistettu käytöstä.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Vuotavat yhteydenottajien tiedot ties minne.


    • Anonyymi

      Yritin soittaa tänään heidän numeroon.
      Tuuttaa vain varattua.
      Heikolta näyttää palvelut.

    • Anonyymi

      Huonoa kokemusta on! Ämpärifirmalta vaikuttaa. Oikotie Asunnot ilmeisesti välitti tietoni Fiksu vuokraukselle. Sain FV:ltä s-postia, jossa oli linkki millä pääsisi näyttöä sopimaan. Eipä tullut näyttöpäivää vaan omituisilta tahoilta linkkejä puhelimeeni. Näillä olisi päässyt jälleen Fiksu Vuokrauksen kanssa yhteyteen vaan en avannut niitä. Huonot suojaukset heillä tai sitten on pelkkä kalastelufirma!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe