Iltiksen törkeän valheellinen Biden- juttu!?

Anonyymi

Pari päivää sitten joku IS- toimittaja teki jutun, jossa ihan kehtasi ihmetellä, kuinka tahrat eivät tartu Bideniin? Jolla tietysti samalla viittasi, kuinka ne tarttuivat Trumpiin. Huhhuh!

Lännen valtamediat yksinkertaisesti sensuroivat kaikki lukuisat kielteiset asiat Bidenista. Samaa tekevät somejätit ja koko internet.

Olisiko tuossa se syy Bidenin ” tahrattomuuteen”?! Verratkaapa, miten kohdeltiin Trumpia! Kuinka vasuritoimittaja edes ilkeää tehdä moista juttua???

9

64

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä.

      Bidenin lehdistötilaisuudet ovat koomista katsottavaa. Valtamedian toimittajat kyselevät häneltä kaikkea mukavaa. Tyyliin ” Oletteko te samaa mieltä tästäkin hyvästä asiasta?”. Ja sitten tuo seniili hyypiö lukee vastauksen teleprompterista...😉

    • Anonyymi

      Olen tyytyväinen, jos Trumpia haukutaan ja mollataan. Se on hänelle oikein, mies oli narsisti ja valehtelija. Aiheutti mellakan jossa kuoli amerikkalaisia. Lisäksi älyllinen puoli hänessä saa minulta arvosanan tollo. Yritti vaalivilppiä, ja on kohta siitä oikeudessa. Silmukka Trumpin kaulalla kiristyy. Hyvä näin.
      Biden on nyt USA:n presidentti, Trump on eläkkeellä.
      Vai onko Trump taas tulossa tässäkin kuussa valtaan jollakin ihmetempulla, kuten tammi-, helmi-, maalis- ja huhtikuussa ? Kesäkuukin on jo buukattu valtaantuloa varten.
      Voi teitä herkkäuskoisia lapsia, hankkikaa oma elämä ja keskittykää siihen, ette te Trumpia tarvitse mihinkään.

      • Anonyymi

        Krooninen Trump-vihaaja iski jälleen.


      • Anonyymi

        Ääniä lasketaan taas ja nyt se tehdään oikein. Bidee on usuttanut yli sata asianajajaa niiden kimppuun...miksihän..?


    • Anonyymi

      Ei aiheuta omantunnon tuskia.

    • Anonyymi

      Toi totta. Bideon porukat omistavat paskauutis kanavat. Koko USA on menossa suoraan helvettiin Bidenin takia ja kaikki pikkuvaltiot tulevat kärsimään. Paska jätkä.

      • Anonyymi

        Aikamoista pessimismiä. Pitäisikö jo sovitella köyttä kaulaan, kun kohta on kaiiki päin peetä ?


    • Anonyymi

      Haluaisin haastaa uutistoimittajista Yhden ihmisen joka voisi mennä itse katsomaan mitä Usan rajalla tapahtuu. Parempi olisi näin selvittää Suomenkin porukalle mikä totuus on. Vois loputkin kansalaisista herätä kun totuus iskee napaan.
      Mites vois kansalaiset muuten uskoa paitsi itse näkemällä asiat. Törkeää kuunneltavaa uutisista" kaikki rajoilla hyvin"-voi paskat!

      • Anonyymi

        Bidenin toimintaa ei saa arvostella edes epäsuorasti.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1583
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1233
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      46
      1010
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe