Kolmas asukas talossa Toni Nimeminen. Tässä arvailut meni oikein, Kun tähän menessä ne ovat menneet ihan väärin.
Toni Nieminen
Anonyymi
11206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toni rakastuu, kosii, menee naimisiin, saa lapsen ja eroaa bb.n aikana. Ai niin, ja voittaa bb.n Hyvä Toni!
Entinen mäkihyppääjä. Olympia voittaja.
Rentoutuukohan Toni ollenkaan, todella kireän oloinen.
Tota... Joo. Ei elele kovin kauaa Talossa. Hiukan tylsähkö persoona.
Voi olla mukavakin kun tutustuu, vaikka jostain en ole koskaan oikein tykännyt ja onhan nuo seurustelukuviot ja lasten hankinnat erikoisia. Tykkää ainakin hevosista.
No hänelle sitten heppa taloon!
Tutustu vaan Toniin, ja kohta oot raskaana.
Sopimattomin ja jokseenkin nynnyin persoona talossa. Lähettäkää vaan ensimmäisenä kotiin tuo monen muksun isukki.
Bb talossa hänellä ei ole mitään annettavaa itsestään. Utopistista kuvitella hänen voittavan 30 tonnia. Bb kun ei ole mikään urheilukilpailu.
Vaikuttaisi siltä kuin Niemisen tuttavapiiri olisi hassanut rahojaan saadakseen pitää Tonin talossa. "Suosio" nousi yhtäkkisesti, eikä sitten ollutkaan vaarassa (vielä) joutua ulos.
Vähän kuin se toissavuotinen Anu: kaamea ihminen, mutta varakas tuttavapiiri heitteli rahojaan ja eukko sai juopotella Talossa ihan viimehetkille asti. Karmea, raaka ääni kännissä, ulkokuori kuitenkin rapisi loppua kohden, joskaan Hemuli itse ei huomannut mitään. Onko huomannut vieläkään?
Jokohan kaikki Helmerin rahat on juotu, Anun lapset saaneet ylen määrin leluja ja lähituttavapiiri matkannut ympäri maapallon?
Toni on nyt astunut...taloon.
Toni tainnut astua nyt hevostalliinsa. Sillä lähtö tuli Niämiselle bb.talosta.
Nyt pitää vaan jutella epäjulkisesti urheilusta muiden, kuin Valavuoren kanssa.