13 asukas Sani. Joku laulaja.
13 asukas Sani
17
1285
Vastaukset
- Anonyymi
Laulaja aikakone yhtyeestä.
- Anonyymi
Tästä henkilöstä en pidä.
- Anonyymi
Joku laulaja... Sani on aika kone!
- Anonyymi
Onko sedula jo perustettu Bigbrother taloon?
- Anonyymi
Yliruskettunut Sani istuu sängynreunalla ja tuhrii naamaansa / silmiinsä lisää mustaa väriä...
Onko kyse epävarmuudesta? Jotain on pielessä, sillä kaunista tuo ei ole. Paksu pakkeli toimii naamiona?- Anonyymi
Liikaa meikkiä kamalat ripset ,vähempi on parempi.
- Anonyymi
Sani voisi jo ottaa vähän rennommin. Bb:ssa ei ole tarkoitus olla esiintymässä, ei samalla tavalla kuin keikoilla. Big brother talossa asukkaiden on tarkoitus oleilla rennosti, olla ikäänkuin kotonaan. Siitä huolimatta, että asukkaita koko ajan kytätään ja kamerat kuvaavat heidän touhujaan telkkariin.
Ei siellä tarvitse olla koko ajan, esiintymis ja edustuskunnossa.
Sani on näyttää olevan bb-talossa hiukan hukassa. Ei oikein tiedä miten siellä pitäisi olla. Joten kuluttaa aikaansa itsensä fixaamiseen ja huolehtii siitä, että olemus näyttää 24/7 hyvältä katsojille. Ettei vaan vahingossakaan näkyisi mitään arki ja luomusania.
Sani on artististina tottunut paklaamaan itseään esiintymiskuntoon, mennessään yleisön eteen.
Ehkä hän olettaa automaattisesti big brotherissakin olevansa koko ajan, ikään kuin artistina estraadilla. Jospa hänen tekisi mieli tuolla vähän laulaa ja tanssahtaakin. - Anonyymi
Pääsihän Sani esille, eli ääntään esittelemään, kun oli jo muutenkin esiintymiskunnossa.
- Anonyymi
Tuskin Sanikaan näyttää aamusta iltaan tuollaiselta kotioloissaan, kuten nyt tuolla talossa. Mutta kaikki ei vaan osaa, tai kehtaa olla talossa, kuin kotonaan.
- Anonyymi
Yllätys, että tupakoi! Ei uskalla riisua "naamiotaan".
- Anonyymi
Muodosti duon Maken kanssa. Näkyy vuodet ja tyhjät viinipullot. Eikös hän sittemmin ostanut jonkun suulin ja alkoi suhteeseen nuoren jörzybörzyn kanssa?
- Anonyymi
Olikos tämä daami se julma pierijä?
- Anonyymi
Voittoon vaikka verta pierren. Tämän tokaisi Rosa Meriläinen. Ekä siis Sani.
Sani on sanonut talosta poistuttuaan, että näytti "väsyneeltä Pirkolta"
Eikä kai se paklaaminenkaan pirteämmän näköiseksi häntäkään muuttanut.
Kaikkihan tuolla talossa väsyneeltä näyttää, elleivät ole saaneet kunnolla nukuttua.
Jää kaiken muun lisäksi talosta muistoksi silmäpussit jokaiselle. - Anonyymi
Muistaako joku? Kukas oli aikas koneen toinen miesjäsen. Oli semmone retardin oloinen hyypiö. Ei osannut soittaa eikä laulaa eikä tanssia. Mikä oli tän Jampan funktio?
- Anonyymi
Tarkoittanet tätä Alexia?
https://www.city.fi/kulttuuri/aikakone vuosi-95 oli vaarallinen keikkavuosi/10112 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoittanet tätä Alexia?
https://www.city.fi/kulttuuri/aikakone vuosi-95 oli vaarallinen keikkavuosi/10112Joo harvoin sitä näkee näin retardin oloista jamppaa. Tehnyt aikanaan mukavat fyffet ilman lahjoja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4627530SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924694Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184286Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su804102Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830