AR-tyyppinen sähköpyssy rekyylillä JA cut-offilla?

Anonyymi

Moikka

Olen etsimässä airsoft-kivääriä ja mielessä on tiettyjä kriteereitä joita aseelta haluan. Hinta ei ole tärkein kriteeri mutta ei pyssyn tarvitse olla tietenkään se kallein malli. Kuitenkin kaksi ominaisuutta tuntuu olevain vaikea saada samassa paketissa ja ajattelinkin kysellä vinkkejä täältä.

Eli, haluaisin AR15-tyyppisen sähkökiväärin, jossa olisi rekyylitoiminto sekä semmoinen ns. cut off- joka lopettaa aseen toiminnan kun lipas tyhjenee. Plussaa olisi vielä jos lippaan vaihdon jälkeen pitää käyttää liikkuvien vapautinsalpaa tai latauskahvaa jotta pyssy alkaa taas toimia.

Ulkoisilta ominaisuuksiltaan pyssy saisi mieluiten olla 10,5 tuumaisen piipun mitoissa, ainakin suunnilleen. Aseen tulisi olla mielumin painava kuin kevyt ja painojakauman tulisi mielellään olla sellainen, että piippu ei tunnu epärealistisen kevyeltä. Liipaisimessa olisi kiva olla vielä vastusta, jopa laukaisukynnys, mutta sellaista ei taida sähkötoimisista malleista löytyä? Lähtönopeus olisi kiva olla noin 120m/s tai ainakin sisäkalujen tulisi kestää tuon teholuokan jousi. Laukaisuviive kertatulella saisi olla minimaalinen. Ja jos pyssy vielä kuulostaa ampuessa enempi poksahdukselta kuin hyttysen ininältä niin aina parempi :-)

Noin 10h on tullut nettiä kahlattua enkä ole mieleistä löytänyt. Ehkä sitä ei ole olemassakaan tai sitten en vaan katsonut oikeasta paikasta. Mitenhän mahtaa olla? :-)

2

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaankin kaikkein lähimpänä on GBLS DAS GDR Series

    • Anonyymi

      Menee helposti päälle tonniin jos tämmöstä ebbr:ää ettii. Onko kyseessä ensimmäinen ase vai ootko kokeneempi pelaaja? Lisäksi luotettavuus on tommosissa ihan perseestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2306
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      115
      1801
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1449
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1397
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1111
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1067
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      992
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      844
    Aihe