Missä on Rin Tin Tin

Anonyymi

Söikö se senssun kuksan?

Miksiköhän Hua Hinin miehen on niin mahdotonta vastata yksinkertaisiin koirakysymyksiin.

1) Toitko Suomesta valtion kouluttaman virkamiesdobermannin Thaimaahan vai etkö tuonut?

2) Milloin se oikein jäi auton alle?

3) Milloin otit thai ridgebackit?

4) Mihin ne katosi? Nehän söi 3 kiloa riisiä päivässä joka keitettynä oli 9kg?

5) Mistä ne tuli takaisin ne thai ridgebackit ja muuttui sitten aneemiseksi sekarotuiseksi Saksan paimenkoiraksi?

Tämä koiraseikkailu on jopa yhtä mystinen kuin Pohjoisen Miehen salainen moottoripyörärata ja salainen miljoonarantanatontti. Terokin on kadonnut jonnekin.

7

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Senssu on NumPällin luoma satuhahmo.

      • Anonyymi

        Mielenterveysongelma tällä NumPällillä ollen riittämiin, jutut eivät ole terveen pään tuotetta.


    • Anonyymi

      Senssu on asettanut hurjat ehdot sille, että näemme kuksan Chiang Maissa.

      Numballa olisikin nyt tuhannen taalan paikka todistaa se ettei hän ole Senssu.

      Eli laitapa Numba kuva missä on Teron tai sinun Doppari.

    • Anonyymi

      Valtio söi sen koulun missä dopparini oli tokalla luokalla mutta ehin viiä sen thaimaahanseen turvaan ja risteyttää sen susien kanssa. Mun intiaaninimi tää hin lekin kukkuloilla on Tanssii Kusisissa Paikoissa. Tunnetaan myös lentäjänä jolla on jo pilotti takki.

      NumBall, HHN, Hohottava HinausNorsu

    • Anonyymi

      Yksikkökaksikon ajatuksen voima voi muuttaa historian. Pari käytännön esimerkkiä.

      Ajatus:"Olis kiva ku ois koira joka puris pattajanpoikia"
      Viisi minuuttia ja pari tabua myöhemmin tarina: -Mulla on ja on ollut viisi valtion kouluttamaa tappajadobermannia jotka syö kaikki pattajanpojat saa tulla kokeilemaan.

      Ajatus:"Hei olisko siistimpää muuttaa Espanjaan kuin Thaimaahan?"
      Viisi minuuttia ja pari tabua myöhemmin tarina: -Moi olen täällä Espanjassa laiturilla kävelemässä ja laituripaikkaa jahdille katsomassa. Merenrantahuvila ostettiin just vaimon kanssa mutta siinä ei ole laituripaikkaa.

      • Anonyymi

        Eii oo todellista... onko joku latvalaho oikeesti kirjoitellut näin.?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eii oo todellista... onko joku latvalaho oikeesti kirjoitellut näin.?

        Koko tarkkaan. Koiratarina oli monimutkaisempi ja pitkäkestoinen vaihteluineen, mutta Espanjaan sensei meni rytinällä suoraan haaveesta todeksi. Espanjassa heidän perhe vietti muutaman viikon ja mukana oli thaimaalainen kotiopettajakin "pojalle".
        Suhteellisuudentajuaan kuvaa mainiosti haaveet ajaa omalla 12 metrisellä tuplaV8 bensiinimoottorijahdilla Helsingistä Phuketiin. Joku laski hänelle että matkaa tulee ilman Suezin kanavaa päälle 24 tuhatta kilsaa ja bensiiniä kuluu 63000 litraa ja matka kestää vähintään kolme kuukautta. Eipä hän siitä lannistunut vaan suunnitteli vievänsä oman Ladan rahtilaivalla Thaimaahan ja pääsevän itse halvalla mukana samalla. Kävi ilmi että pelkkä meno Ladoineen olisi maksanut 7-8 tuhatta euroa niin sekin haave sitten romuttui.

        Haaveiden romuttumisen lohduksi toimii kuitenkin taikasanat "Mä olen jo täällä voin vakuuttaa"


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe