Miten elatusavut menee

Anonyymi

kun me miehein kanssa maksetaan hänen lapsilleen tilille rahaa ja vielä kehtaavat pyytää lisäämeiltä. Meilläkin on perhe joka vaatii rahaa, että eik se ole sen hetkinen perhe josta maksetaan eikä menneitä muistella. Eikö äiti ole se joka huoltaa lapsensa niin minäkin teen. Tosin mies maksaa mulle mutta on outoa että meidän pitää maksella sitten miehen eksälle, ihan kuin raha vaan virtaisi meidän ohitse.

Minä olen äitipuoli ja ihmettelen että minun pitää tälläisiä asioita setvii. Miehen entisen eukon kanssa ei tule hoidettua asiaa kun ei puhu mulle asioistaan. Kun minäkään en omistani, mutta ei mun kuulu kertoo omiani kelleen.

Aika jännää että joudun setvii ja vielä maksaan miehen kanssa elareita lapsille jotka ei täällä käy, on sen verran omituisia. Mitä teemme, että tämä maksaminen loppuisi heille. On turha maksaa lapsist ajotka ei käy ja joiden asioista mä en tiedä mitään. Koulusta olen yritäny utella niitä mutta eivät kerro, sekin ihmetyttää, eukko varmaankieltänyt ettei saa kertoa. En osaa kasvattaa enkä autta lapsia jos en tiedä ongelmista ja heidän käytöksestään, mutta äitipuoli on aina heikoilla kaikki menee ex eukolle. Miehen omiasuus tulee kyllä mulle siitä pidän huolen, kytän se rahat ettei mene muualle. jos muu ei auta. puhuminen että minä päätän.

14

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten elatusavut menee , kun me naiseni kanssa maksetaan hänen exälleen tilille rahaa ja vielä kehtaa pyytää naiseltani . Meilläkin on perhe joka vaatii rahaa, että eik se ole sen hetkinen perhe josta maksetaan eikä menneitä muistella. Eikö isä ole se joka huoltaa lapsensa niin minäkin teen. Tosin nainen maksaa mulle mutta on outoa että meidän pitää maksella sitten naiseni eksälle, ihan kuin raha vaan virtaisi meidän ohitse.

      Minä olen isäpuoli ja ihmettelen että minun pitää tälläisiä asioita setvii. Naiseni entisen ukon kanssa ei tule hoidettua asiaa kun ei puhu mulle asioistaan. Kun minäkään en omistani, mutta ei mun kuulu kertoo omiani kelleen.

      Aika jännää että joudun setvii ja vielä maksaan naiseni kanssa elareita lapsille jotka ei täällä käy, on sen verran omituisia. Mitä teemme, että tämä maksaminen loppuisi heille. On turha maksaa lapsista jotka ei käy ja joiden asioista mä en tiedä mitään. Koulusta olen yritäny utella niitä mutta eivät kerro, sekin ihmetyttää, ukko kieltänyt ettei saa kertoa. En osaa kasvattaa enkä auttaa lapsia jos en tiedä ongelmista ja heidän käytöksestään, mutta isäpuoli on aina heikoilla kaikki menee ex ukolle . Naisen omiasuus tulee kyllä mulle siitä pidän huolen, kytän se rahat ettei mene muualle. jos muu ei auta. puhuminen että minä päätän.

    • Anonyymi

      Nää raha aiat on kerrassaan pahoja. Miehen eksät aina kinuaarahaa vaikka saa elarit ja lapsilisät ym tukia ja rahoja kauheet äärät, silti kehdataan vielä ruinaa ex miehen perheeltä. Hänellä on itselläänkin rahabmenoa eikä voi maksella aina exänsälaksuja ja lasten.
      Meillä tehtiin raha etä jos lapsille me kmaksetaan, silloin ruovat ruuat ja petivaatteet mukanaan, ei me sentään hotelli olla.

      Minusta on julmaa että miestä maksatetaan joka puolelle, ei kellään oo rahaa kaikkeen. Elättökäät itse lapsensa niin mekin teemme.

      • Anonyymi

        Nää raha asiat on kerrassaan pahoja. Naiseni eksä aina käsi ojossa työttön kaveri , vaikka saa elarit ja lapsilisät ym tukia ja talo jäi heille ja rahaa on kauhiat määrät, kun , exä sai komian perinnön ,silti kehtaa vielä ruinaa ex naisen perheeltä. Hänellä on itselläänkin rahanmenoa, eikä voi maksella aina exän laskuja ja lasten.
        Meillä tehtiin raha erä , jos lapsille minä maksan , silloin tuovat ruuat ja petivaatteet mukanaan, ei me sentään hotelli olla.

        Minusta on julmaa että naista maksatetaan joka puolelle, ei kellään oo rahaa kaikkeen. elättekööt itse lapsensa niin minäkin teen.


    • Anonyymi

      Olen syönyt kolme karjalanpiirakkaa tänään

      • Anonyymi

        Sinäk meidän karjalanpiirakat veit, kun ei läytyny mistään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinäk meidän karjalanpiirakat veit, kun ei läytyny mistään!

        Meiltä hävis munavoit 👊


      • Anonyymi

        Sehän onkii lounasaika. Otatko torttua ?


      • Anonyymi

        Etkö ole syönyt muuta? Syö ihmeessä!


    • Anonyymi

      Minä söin vahingossa punkin. Luulin, että se oli rusina. Onkohan minulla borrelioosi?

    • Anonyymi

      Kannattaa sanoo lasten äidille että antaa sulle rahaa lasten ruokailuun, ei ä uusi äiti maksele kenenkään lasten ruokia, hän kasvattaa ja neuvoo heitä ja korjaa ongelmia.

      Kumma mies jos ei sano eksälleen että rahan tulo loppuu jos kiusaat meitä.

      Mies elättää uuden naisensa, hänen lapet ja itsensä, ei siihen kuulu lapset jotka asuvat muualla. On kumma että ei ymmärretä.
      Miehen lapset voisivat mennä töihin ja näin anta tienestit teille, jos eksä ottaa vstaan elareita, ja näin raha keitää mukavasti lapset kesätlhin ja maksamaan onat elantosna. Uusi äiti voi sitten lomailla ja käskyttää ja korjata ongelmia.

      • Anonyymi

        Kannattaa sanoo lasten isälle , että antaa sulle rahaa lasten ruokailuun, eihän uusi isäpuoli maksele kenenkään ulkopuolisten lasten ruokia, hän kasvattaa ja neuvoo heitä ja korjaa ongelmia.

        Kumma nainen , jos ei sano eksälleen että rahan tulo loppuu jos kiusaat meitä.

        Nainen elättää uuden miehensä joka työtön, hänen lapet ja itsensä, ei siihen kuulu lapset jotka asuvat muualla. On kumma ,että ei ymmärretä.
        Naisen lapset voisivat mennä töihin ja näin antaa osan tienesteistä teille, jos eksä ottaa vstaan elareita, ja näin raha kestää mukavasti lapset kesätöihin ja maksamaan omat elantosna. Uusi isukki voi sitten lomailla työttömänä ja käskyttää ja korjata omia ongelmia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kannattaa sanoo lasten isälle , että antaa sulle rahaa lasten ruokailuun, eihän uusi isäpuoli maksele kenenkään ulkopuolisten lasten ruokia, hän kasvattaa ja neuvoo heitä ja korjaa ongelmia.

        Kumma nainen , jos ei sano eksälleen että rahan tulo loppuu jos kiusaat meitä.

        Nainen elättää uuden miehensä joka työtön, hänen lapet ja itsensä, ei siihen kuulu lapset jotka asuvat muualla. On kumma ,että ei ymmärretä.
        Naisen lapset voisivat mennä töihin ja näin antaa osan tienesteistä teille, jos eksä ottaa vstaan elareita, ja näin raha kestää mukavasti lapset kesätöihin ja maksamaan omat elantosna. Uusi isukki voi sitten lomailla työttömänä ja käskyttää ja korjata omia ongelmia.

        Kannattaa sanoo lasten äidille , ettei enää vieraannuta lapsia omasta isästään- ja suvustaan "lastensuojelun" menettelyssä- ja tehdä siihen omaan sukunimeen muutos alkuperäiseksi, sekä palauttaa itse lasten- ja isän terve suhde- ja yhteydenpito yhteystietoineen isälle, niin ne raha ym. asiat hoituvat kivuttomasti ilman lasten vieraannuttamista, aivopesua pois isästään- ja suvustaan vieraannuttaja "äidin- ja lastensuojelun" menettelyssä., eihän ulkopuolinen kasvata ja neuvo heitä, eikä ota ulkopuolisia lapsia myöskään omiin nimiinsä - ei edes lasten huoltaja, eikä korjaa mitään vieraannuttaja "äidin- ja lastensuojelun" aiheuttamia "perheen" ongelmia.


    • Anonyymi

      Kannattaa sanoo sutturoille, että kesällä on pustot täynnämiehiä istuskelemassa, sieltä läytyy uenlmien meis, Ei perheellinen isä ole hyvä kohde, jonka pitää hylätä lapset ja vaomonsa ja koko suku.

      Mutta katkeruus se on kiva asia, ja kiusaaminen. Jos ei muita läydy kuin perheellisiä mieheiä, niin täytyy olla kallossa vikaa sutturat.

      • Anonyymi

        Kannattaa sanoo häntäheikeille , että kesällä on puistot ja terassit täynnä juoppoja naisia , istuskelemassa, sieltä löytyy uenlmien prinsessa .Ei perheellinen äiti ole hyvä kohde, jonka pitää hylätä lapset ja miehensä ja koko suku.

        Mutta veetumaisuus se on kiva asia, ja kiusaaminen. Jos ei muita löydy kuin perheellisiä naisia , niin täytyy olla kallossa vikaa häntähessut.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4572
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      39
      1418
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1343
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1196
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      978
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe