Uusi Keskustelu

Anonyymi

Onnistuisikohan kanaria-aiheinen keskustelu, jossa Kanarian saarilla usemman kerran lomailleet vaihtavat ajatuksia ja mielipiteitä ja kertovat kokemuksistaan?
Nyt on ajankohtaista vertailla ensi talven valmismatkojen varausten kannattavuutta Kanarian saarille ja Kaakkois-Aasiaan. Reittilentojen tarjonta lisääntyy molempiin suuntiin, lentojen hinnat eivät alene. Halpalentoyhtiöitä on pelissä vähemmän kuin talvella 2019-2020. Monien hotellien hinnat on tiedossa, joten vaihtoehtoja on. Valmismatkajärjestäjien matkaehdot ja joidenkin järjestäjien tarjonta ja hinnatkin on tiedossa. On kuitenkin tuo koronavirus, joka tulee kiertelemään vielä vuosia maailmalla, eli rokotusten kattavuus tulee määräämään rajoituksia. Mitä mieltä olette, onko Inglesin rantakorttelin elämä baareineen ja aurinkolasikauppiaineen samanlaista kuin tammikuussa 2020?
Vai onko afrikkalaisten harmaakauppiaden rokotukset kunnossa?

22

799

    Vastaukset

    • Anonyymi

      Olipa kiva aloitus. Ehkä hieman provokatiivinen. Oliks ihan pakko?

    • Anonyymi

      Olisiko kellään lisää tietoa inglesin suomiyheisön vähemmistön viime aikojen tuohuista. Onko toiminta edelleen vilkasta ja kokoontuvatko nuoret miehet edelleen viikottain kiihkeisiin tapaamisiin tutussa paikassa. En paljastaa paikan nimeä mutta se on ollut useasti täällä esillä joten mainostaminen on turhaa. Kertokaa vapaasti poika rakkaudesta inglesissä.

      • Anonyymi

        Onneksi se on kokonaan sammunut. Paikallisethan eivät ole sitä tautia koskaan sairastaneetkaan. Se on pelkästään ollut turistien tuoma epidemia ja on tietysti loppunut turistien puuttuessa.
        Jotain hyvää siis korona on aiheuttanut.


    • Anonyymi

      Olisiko kellään tietoa Inglesin asia kirjoitusten alkamisesta? Itse olisin kiinnostunut varsinkin ruoka ravintoloiden ravintola arvosteluista helpottamaan valintaa.
      Kiitos jo etukäteen kaikille asiallisille sisällön tuottajille.

      • Anonyymi

        Kupari pannu baari on lopettanut toiminnan konkurssin vuoksi. Saaren paras ruoka ravintola Pro Gourmet Karhu sensijaan on laajentanut toimi tilojaan valtaamalla tilaa naapureilta. Ruoka on entistä parempaa ja tarjonta runsasta. Kannattaa poiketa vaikka kesällä. Muistakaa varata pöytä etukäteen sillä jonot ovat iltaisin pitkät Karhuun.


      • Anonyymi

        Höpö höpö taas. Juuri eilen käytiin Karhussa illallisella.

        Terv: "tanniininenwashington"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö taas. Juuri eilen käytiin Karhussa illallisella.

        Terv: "tanniininenwashington"

        Kas, se olet sinä. Sinua minä uskon. Joku höpöttäjä tuossa väitti, että ravintola Karhu olisi suljettu. Sehän on meidän miitinkien pitopaikka nykyisin.


    • Anonyymi

      Hyvä, että aloittajan toiveitten mukaisesti keskustelu on pysynyt täysin asialinjalla.
      Paljon hyvää infoa on tullut ja osa itsellekkin ihan uutta.

      Ruokaravintola Karhusta vielä sen verran, että huhu kertoo sen saavan mahdollisesti michelin-tähden, ensimmäisenä kanarialla olevana suomalais-ravintolana.

      Eikä mikään ihme, kun maistaa herkullisia aterioita. Palanpainikeeksi maistuu punaleimainen lonkero , jota saa happy hourin aikaan 60 prosentin alennuksella, tai 2 lasillista kolmen hinnalla kumminpäin vain haluaa.

      • Anonyymi

        Karhu sopii oikein hyvin kokous paikaksi yhteisölle. Gourmet tasoinen keittiö ja kolme mishelin tähteä ovat dynaamisten ja varakkaiden nuorten miesten mieleen. Toki Karhu on yksi inglesin halvimmista hinta tasoltaan, mutta laatua riittää. Täältä ääni karhulle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Karhu sopii oikein hyvin kokous paikaksi yhteisölle. Gourmet tasoinen keittiö ja kolme mishelin tähteä ovat dynaamisten ja varakkaiden nuorten miesten mieleen. Toki Karhu on yksi inglesin halvimmista hinta tasoltaan, mutta laatua riittää. Täältä ääni karhulle.

        Kokouspaikka ja hintataso ovat yhdyssanoja. menisikö tämä tieto sinne apukouluunkin?


    Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      11
      5623
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5259
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3294
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      88
      3223
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      118
      1014
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      980
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      912
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      705
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      43
      696
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      649
    Aihe