Jos asiaa puntaroidaan somali yhdistyksien saamien rahasummien kannalta.
Yli miljoona euroa STEA-rahaa - Suomalaisuuden Liitolle suomalaisen kulttuurin vaalimiseen ei killinkiäkään.
Näkyykö tässä se kuuluisa "arvopohja?
Somali- ja monikulttuuriyhdistyksille yli miljoona euroa STEA-rahaa – Suomalaisuuden Liitolle ei heru euroakaan valtiolta
Sama jatkuu vuodesta toiseen. En ihmettele enää miksi somali-herrat ajelevat niillä varsin arvokkailla maastureillaan ja käyvät kotimaassaan "lomailemassa" parhaimmillaan jopa useita kuukausia kerrallaan - nk. turvattomassa maassa?
Ei olla köyhiä
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No. Koska somali on niin arvokas, onhan nahkansa ruskea kuin vanha saapas.
Aiheuttaa suvakille kumartamis ilmiöitä? - Anonyymi
MaanpetturiHallitus jakoi myös tänä vuonna toista miljardia afrikkaan ja lähi-itään outoihin puuhasteluprojekteihin.
- Anonyymi
Hm,,ei kai kaivoja taas! Afrikka lienee jo kuin reikäjuusto,,jos lasketaan että kaikilla niillä kaivorahoilla olisi kaivoja kaivettu? Toisaalta,,mehän tiedämme,,valveutuneet yksilöt, ettei niistä entisistäkään rahoista ole "perille" mennyt kuin rippusia.
Ja se kaivon käsipumppu,,sekun menee rikki ei se afrikkalainen osaa niin vaativaa "laitetta" korjata, vaan palaa entiseen,,ja hakee vetensä vaikka neljänkymmenen kilometrin päästä pönttö päänsä päällä kantaen.
No, onhan mahdollista että kiltti ja ystävällinen humaani nais-ihminen sponsoroi pumpulle "korjaajan" joka mahdollistaa taas veden käytön....Paitsi jos klaanipäällikkö on itsellensä ja omaan käyttöönsä kaivon ominut. Noinkin on tietämän mukaan käynyt.
- Anonyymi
Suomalaisuuden Liiton tuet poistettiin koska yhdistys on vuosia jo levittänyt Suomessa toisen kansalliskielen, ruotsin, vastaista propagandaa, oli hyvä ettei sellaista sallita tapahtuvan verovaroilla.
- Anonyymi
Opetusministeri on kouluja käymätön koulupudoskas
Hyvä että sellaista tapahtuu sinun rahoillasi
ei tiedä mikä on ruotsi tai mikään mukaan - Anonyymi
Kaksi perätöntä väitettä.
Marxistien hallitukselta ei mitenkään yllättävä ratkaisu
- Anonyymi
Kaikkea sitä lainarahalla voi puuhastella
- Anonyymi
Halonen haki Liberiasta suurrikollisen tänne lentokoneella
nyt käydään tutkintaan
kulut arvioidaan kun baza ramba -casessa eli 5 miljoonaa
Bazan otti Suomeen braxistiselinisti TuijaBrax
nykyisin sydänliiton johdossa
älä anna penniäkään
edes palanutta puupenniä
- Anonyymi
Joo ja kun tämä korona alkaa helpottaa niin EU vaatii ottamaan merkittävän määrän uusia osamaleita maahan
nyt kannattaa jo varautua niihin kuluviin rahoihin ja se on pitkäaikaista
20 000 per ukko menot elämä asunto 10 neliötä trooppiset sairaudet paaponta tulkkipalvelua huonekalut lomamatkat kotimaahan ...eli 50 vuoden aikana menot miljoona per kaveri. Pelkstään asunto 5000 euroa neliö ei riitä pääkaupunkiseudulla mutta lasketaan sen mukaan 10 neliötä per pärstä 50 000 ja vuokratuet maksettava
eli itse olen reagoinut kiintistörahastoilla joiden vuokratulot saattavat sisältää tämän osmali-invaasion vähän demari-SAK:n pörssiyhtiön Kojamon malliin jossa siis veronmaksajien vuokratuki maksetaan demareille mutta luulen onnistuneeni paremmin en tiedä - Anonyymi
Heh , kiva kts , koska köyhät heräävät todellisuuteen , istuessaan tunkiolla ? tuskin silloinkaan , pelkkää tyhjää valitusta.
- Anonyymi
Lämpimät kiitokset ja halaukset hallitukselle. Kansallisosialistiset ym. valkoisen ylivallan nationalistikerhot pitää kitkeä pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725