Koulussa menee huonosti

Anonyymi

Moi, oon 14 vuotias poika ja mul menee huonosti koulussa oon saanu toooosi monta kertaa vitosia ja kutosia on kans pari 4 tullu eriaineista, joku aika sit meni hyvin mut nyt mikään ei tunnu samalta kun ennen, enkä haluu mennä minnekkää kuraattorille omasta mielestä ihan turhaa. Mun on vaikee tsempata ku oon niin levoton koulussa en pysty olla paikoillaan ja vapaa-ajalla on 1 kaveri ja koko 7 luokka kiusattiin mutta nyt 8 luokalla loppu jotenkin niin ärsyttävää oon niin poikki kokoajan ja nyt musta tuntuu et kiusaaminen alkaa taas kun kaikki mollaa mua vuorotellen liikkatunneil yms..... jos en nyt osaa jotain. Ja kaikki luokan tytöt tuijottaa mua ja hirnuu en tiiä et mitä ne ajattelee.

4

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko puhunu vanhemmille tästä. Opettajankin olisi hyvä olla tietoinen miten sulla menee ja miksi numerot laskee. Olisko kenties mahdollista syksyllä aloittaa pienluokalla jossa tuetaan enemmän.

    • Anonyymi

      Voi olla ADD tai ADHD. Kannattaa jutella lääkärin kanssa itse ensin ja hakea apua ennen kuin on liian myöhäistä. Jos aiemmin kerran meni paremmin, niin siiten on mahdollista korjata vielä tilannetta. Ei kannata jäädä luokalle sen takia jos on jotain terveydellisiä syitä joita voi korjata tukitoimilla, johon ei kuulu lääkkeet lainkaan.

    • Vitosella pääsee läpi, kutonen on ylisuoritus.

    • Anonyymi

      Omassa koulutodistuksessa on keskiarvo alle kuutosen. Vasta yli kakskymppisenä innostuin opiskelusta ja peruskoulun jälkeen kouluvuosia kertyikin yli kymmenen. Ei hätää. Älä masennu. Vielä ehdit olla hyvä koulussa ja menestyä elämässä. Sulla on elämä vielä edessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      82
      1310
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      44
      938
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      362
      767
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      132
      720
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe