MTV3 on sulkeutunut tyhjiöön, jonne katsojat eivät voi lähettää palautetta. Koetin katsoa kaikki vaihtoehdot läpi, mutta parhaimmillaan saamani vaihtoeehto oli tämä teksti:
"Valitettavasti mtv-palvelu ei toimi tällä käyttöjärjestelmällä.
Käyttöjärjestelmäsi tulee olla Windows 7, 8 tai 10 tai
Mac OS X 10.9 tai uudempi."
Käyttöjärjestelmäni on Windows 7, ja kokeilin tuoreimmilla Firefoxin ja Chromen selaimilla. Ei pääse minnekään. Jos koettaa katsoa Big Brother videopätkiä, tulee herja:
"Selainversiosi on vanhentunut.
Päivittämällä sen varmistat palvelun toimivuuden."
Molemmat selaimet ovat tosiaan viimeistä huutoa olevia versioita. Myös tämä läppärissäni oleva Windows-7 käyttis on MTV:n ohjeiden mukaan käypänen käyttis.
Mutta kun ei toimi niin ei toimi. Ja teknistä palautetta asiasta ei saa MTV:_lle toimitettua, koska ovat sulkeneet itsensä umpioon.
MTV:lle ei voi mitään kautta lähettää palautetta
31
1019
Vastaukset
- Anonyymi
Tuskin MTV3-kanava palautettasi täältäkään löytää.
Mutta jos tosiaan minnekään muualle ei saa palautetta läpi menemään, niin Suoli-kanavallahan se viime kädessä onnistuu. - Anonyymi
Neloselle on yhtä vaikeata palautteen lähettämiset, ei löydy linkkejä mistään.
Maikkarille minun palautteeni on, että MTV-Uutisten äänitaso on ruuvattu liian alhaiseksi. Kun tulee melkein miltä tahansa muulta kanavalta MTV-Uutisia katsomaan, on väännettävä volyymiä lisää, ja on ruuvattava oikein kunnolla.
Kaikenlaisia desibelimittareita on olemassa ja keksittynä. Simppelin puheohjelman, TV-uutisten oikean äänitason löytö ja asettaminen ei pitäisi olla noin hankalaa. - Anonyymi
Viestini urheiluselostajille on, että heittäkää jommankumman pelissä pelaavan joukkueen fanit helvettiin mikrofonin takaa. Ärsyttävää lässytystä. Ei kiinnosta mikä kengännumero jollain oli mustanamakkarantorilla vuonna se ja se.
- Anonyymi00004
Kyllä voi lähettää palautetta lähetin juuri äsken 11.3.2026
- Anonyymi00005
Et sentään DOS-konetta käytä ?
- Anonyymi00006
Mtv3 on vajonnut roskauutisiin; hehkuttaa Irania, muslimeja, valehtelee Israelista. Ilmeisesti Iran on ostanut mtv3.
- Anonyymi00007
Ei pysty tätä kanavaa enää seuraamaan, uutisetkin ovat pelkkää naureskelua olkoonkin aiheena vaikka kuinka surullinen asia.
Laittakaa nyt edes tämä uutisosio vakuuttavammaksi ja esiintymiskelpoisia henkilöitä tilalle. Nyt tänä aamuna on asiallinen mieshenkilö paikalla. - Anonyymi00009
Palautteita vaan pitää laittaa noist 🤡🤡🤡🤡
- Anonyymi00018
Lääkäriä tarvitaan nyt ja pian.
- Anonyymi00021
Nyt on hyvä tatsi, kun esität vain kartan asiat, eikä pätkääkään mitään muuta.
- Anonyymi00024
Eilen oli Viiden jälkeen lähetyksessä , laitettu toi tyyppi taka-alalle ja hyvä niin.
Lähetyksen alussa oli pöydän äärellä vain Teresa ja Kirsi , jennan nokkaa ei näytetty.
Ja kun tuli säälähetyksen vuoro, niin tuo tyyppi seisoi kartalla ihan hiljaa, avasi suunsa vasta sää sanomissa.
Noin se pitääkin tehdä, kun mikään muu ei auta.
Katotaan nyt, että oliko vain kerran vai jatkuuko hyvä Tatsi??
- Anonyymi00022
Tämä muori se vaan jaksaa esittää, olisi ihan rennosti vaan eikä olis paniikissa papattamassa
- Anonyymi00023
Jännittynyt kuin viulunkieli, no ei ihme kun asuvalinnat ja puheet on mitä on.
Sopisi paremmin muuhun ammattiin.
On lukenut 6 vuotta, niin ei anna periksi . Luovuttaisit jo… - Anonyymi00025
Laita palaute Telialle, he siellä määräävät.
- Anonyymi00030
Norjalaiset saavat pitää MTV:nsä. Ei tule ikävä.
- Anonyymi00040
Varmaan lähetettävä palaute DNA:lle tai Telialle. Eivätkö nuo liene samassa kimpassa ja MTV3 syö niiden kädestä.
- Anonyymi00041
Asiallisia viestejä poistuu, hmm
- Anonyymi00066
Miksi sabotoit kirjoituksia ja lähetät kopioita monta kappaletta?
- Anonyymi00197
No nyt jos ei nämäkään kirjoitukset mene jo perille, niin ei sitte mikää…
Ketjusta on poistettu 167 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1101460Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041206Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041014Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76958- 59835
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52779Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,31772Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd100717