Runsaat kuukautiset

Anonyymi

Mulla alko kuukautiset viime kesänä ja siitä asti ollu runsaat ja pahenee vaan 😐. Päivisin selviän kyllä, käytän normaalia sidettä ja vaihdan parin tunnin välein mutta yöllä se helvetti alkaa. Pidän suojaavimpia yösiteitä mitä kaupasta löytyy mutta niitäkin joudun käyttämään kaksi yössä ja edelleen menee vuodot ohi. Ei edestä eikä takaa vaan kun side on vaan niin täysi niin valuu reisiä pitkin ja likaa kaikki paikat. Hyytymiä on myös paljon. Mites tästä nyt selviäisi?

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      E-pillerit vois auttaa tuohon.

    • Anonyymi

      Mene juttelemaan terkkarin kanssa asiasta tai varaa suoraan lääkäriaika. Hyvin runsaat kuukautiset aiheuttavat anemiaa. Eli asia pitää hoitaa!

    • Anonyymi

      Käy terkkkarilla

    • Anonyymi

      Tsemppiä, alkuaikoina menkat on runsaammat kuin vanhemmalla iällä. Itse teen niin, että laitan kahdet pikkarit päällekkäin menkkaöinä. Side pysyy paremmin paikoillaan. Siivekkeelliset siteet on parhaita ja näissäkin on paljon eroja, mikä sopii kellekin. Varulta joku suoja sänkyyn menkkojen ajaksi, jos sattuu tulemaan yli vuoto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1642
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1555
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1553
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1360
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1284
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1262
    Aihe