HUIJAUS LOMBARDY 6500 VAROKAA

Anonyymi

17

6928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tämä tiedätään ja tätä samaa laitetta on ollut myynnissä monilla eri merkeillä esim. Huutokauppa comissa !
      Mitähän seuraavaksi ?

    • Anonyymi

      Ihme että tähän huijaukseen vielä ihmisiä menee.

    • Anonyymi

      Ihme että tästäkin pitää tehdä aloitus!

      • Anonyymi

        Aloituksesta en tiedä, mutta sinun poistamiseksi saitilta, täytyy kyllä tehdä aloite. Olet niin saatanan turha, jos mulla olis tuollainen työ, hirttäisin itseni, mihinkään muuhun sinusta ei elämässä ole, kuin kommentoimaan aloitteen tarpeellisuutta, aatella, että joku elää oikein tuota varten, ja saa siitä muutaman euron, työttömyyskorvauksen päälle.. kannattaiskohan sun hypätä paskakaivoon? KANNATTAIS!


    • Anonyymi

      viime syksynä, naapuri esitteli minulle innoissaan ostaamaansa Dieselaggrekaattia, Oli nainen ajanut pihaan, ja huonolla suomenkielellä myynyt reilu 800€:n hintaan diesel voimavirta aggregaatin hänelle, iso oli ja komia laite.. merkkiä nyt just muista.. Kysyin: miks tuossa lukee casoline, jos se on diesel? TÄ, sitäkö se meinaa.. että bensa.. juu juu sitäpä, kurkkaas tänne, tuossa on sytytystulppa, ei taida dieselissä olla sellaista? Kaivoin puhelimen taskusta, ja gooklasin laitteen, noin 150€:n arvoinen, halpislaite.. näin, kuinka isäntä olisi halunnut vajota maan sisälle.. siinä meni tänne kevääseen asti, ennenkuin hän laittoi koneeseen öljyt, ja bensaa tankkiin, oli myös käynnistänyt sen, ja todennut että kyllä se sähköö kuitenkin tekee... asia on selvästi vieläkin arka hänelle..

    • Anonyymi

      Tuo "aitokin" kone on italialainen joten ei ole kummoista laatua sekään.

    • Anonyymi

      Ihan sama merkille jos toimii ja hinta on kohdillaan, Nimimerkillä kinuski diesel agrilla menty 15 vuotta, maksoi silloin 300 euroa ja 4kw päristin.
      Mielestäni ihan ookoo vehje kun on pelannut noinkin kauan kevät-syksy välit nuo vuodet.
      Löpöllä tuo kulkenut on.

    • Anonyymi

      Juu!
      Tänään 21.5.2024 Lahdessa Puuilon parkissa sama italy huijari ja sama tavara lombardia jäljennös JV6500 plus työkalu laatikosta jonks näytti ja joista esitti kuitit hirmuhinnoilla . Kaikki ilmaiseksi!!! Kertoi siten itsestään = huijari! Kunnon tavaraa ei saa ilmaiseksi!

    • Anonyymi

      Nyt pyörii savonlinnassa

      • Anonyymi

        Joo, kaupittelee genua ja käsityösalkkua Savonlinnassa, olis lähteny 400€


    • Anonyymi

      Nyt liikkuvat Mäntsälä porvoo seudulla

    • Anonyymi

      Karkkilan lidlin pihalla oli 9.5-25 myyty JX 6500 aggregaatti vanhalle miehelle. Luuli ostaneensa dieselin. Kaupan päälle tuli työkalusarja. Hinta 400€.
      Siistin näköinen peli, ei vaan lähde käyntiin.

    • Seinäjoki huom! Tänään oli Cittarin pihassa appiukolle myyty tuollanen aggregaatti ja työkalusalkku. Italiaan oli ollut myyjällä kuulemma kiire.

      • Anonyymi

        Laita appi holhoukseen.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aloituksesta en tiedä, mutta sinun poistamiseksi saitilta, täytyy kyllä tehdä aloite. Olet niin saatanan turha, jos mulla olis tuollainen työ, hirttäisin itseni, mihinkään muuhun sinusta ei elämässä ole, kuin kommentoimaan aloitteen tarpeellisuutta, aatella, että joku elää oikein tuota varten, ja saa siitä muutaman euron, työttömyyskorvauksen päälle.. kannattaiskohan sun hypätä paskakaivoon? KANNATTAIS!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1982
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      172
      1925
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      392
      1822
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      935
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      51
      694
    Aihe