Onko kellään kokemusta näistä?
RTA Markku Savila/ Aeronos
Anssi Haapanen/ Talokki
Ostin talon tyydyttävä kuntoisen nyt kun olen asunut puol vuotta on selvinnyt jos jonniilaista. Talo onkin peruskorjattavassa kunnossa. Kyse hirsitalosta.
Rakennusterveysasiantuntija
6
5578
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kumpikin hyviä vaihtoehtoja. Hyvä ottaa rakennusterveysasiantuntija pian riitatilanteeseen mukaan.
Vältä vain sellaista kuin RTA Tomi Levola Ulvilasta,- Anonyymi
Miksi RTA Tomi Levolaa pitää välttää? Onko huonoja kokemuksia?
Terv. Levola Tulossa meille tekemään rakenne avausta - Anonyymi
Sitä Hampparia kannattaa välttää viimeiseen asti.Kiinteistöstä haetaan vikaa vaikka kunnan mestarit hyväksyneet moitteetta rakennus luvan sekä muut tarkastukset.Alkaa kapinoida 42v rakennetusta talosta .Tämän päivän rakennus ohjeiden mukaan.Voisi kertoa milloinka uudetkaan kiinteistöt ovat ongelmattomia????????
- Anonyymi00007UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Sitä Hampparia kannattaa välttää viimeiseen asti.Kiinteistöstä haetaan vikaa vaikka kunnan mestarit hyväksyneet moitteetta rakennus luvan sekä muut tarkastukset.Alkaa kapinoida 42v rakennetusta talosta .Tämän päivän rakennus ohjeiden mukaan.Voisi kertoa milloinka uudetkaan kiinteistöt ovat ongelmattomia????????
Samat kokemukset, Levolaa ei missään tapauksessa kannata ottaa, kaikki vanhat talot mukaansa purkukuntoisia ja kustannusarviot täysin hatusta heitettyjä, tunnetaan hyvin kuntotarkastuspiireissä tämä hampuusi!!
- Anonyymi
Niin totta! Ehdottomasti vältettävä ”RTA”. Oisko MOT kiinnostunut toimintatavoista..?
- Anonyymi00006
Markku Savilaa ei ainakaan, oikeusjuttu menossa häntä vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202542Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401842Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101240- 1081042
- 721028
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101862
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34791