Omakotitalo oli vuokralla, vuokralainen hoiti sähkösopimuksen nimiinsä ja maksut myös. Ilmoitti kuitenkin lähtiessään, että siirtoyhtiölle on rästejä useampi satanen.
Eihän tää mitenkään voi mennä niin, että joutuisin ite maksuhommiin? Lupasi kyllä hoitaa, mutta takeita ei ole. Sähköjä ei kuitenkaan ole katkaistu rästien vuoksi.
Vuokralainen lähti
Anonyymi
2
129
Vastaukset
- Anonyymi
Perit vuokralaiselta takaisin korkoineen, takaapäin tyhjennysaukkoon ja täysillä.
- Anonyymi
Jos sopimus vuokralisen nimissä h än makasaa et sinä j os sun soppati sinä kasaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557