Koskelaiset!!?

Hei koskelaiset, tapahtuuko mitään uutta, tai jännää, juoruja? Näitä otsikoita kun lukee, vaikuttaa siltä että kaikki on huonosti. Negatiivisia ajatuksia, valittamisen aiheita riittää.. Onko mitään muuta, tekeekö kukaan mitään kivaa?????
6850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tapahtuu täällä ihan mukaviakin asioita mutta tämä palsta on näköjään tarkoitettu vaan haukkumiseen ja juoruamiseen. Vahingonilo on paras ilo joillekkin.

Äänestä

Luin jostain et koskella on valokuvaamo,jossa saa passikuvatkin.Missä sijaitsee.Hyvä kun tulee palveluja.Toivottavasti ihmiset käyttävät oman kylän palveluja.

Äänestä
  • Ok kuvapalvelu, Koivutie 10, 42300 Jämsänkoski
    358407732849 kuvapalveluok(at)gmail.com

    Äänestä

Koskella on valtaosin kaikki oikein hyvin, silloinhan on juuri energiaa turhaan narinaan.

Äänestä

Puistolan kerrostalo täyttyy pikkuhiljaa uusista asukkaista. Jokohan nyt rauhallisempiiiiiii!!!!!!!

Äänestä

Hovimestari oli pyörittänyt kovaa peliä Ruuhimäessä jo vuosikausia, Jyväskylän teatteriravintolasta käsin hän oli sulattanut monet käyttämällä heihin huumeita. Tällä tavalla hovimestari oli ottanut monet mukaan väkisin Taistolaisliikeeseen.

Vaikka hovimestari raaka ja kylmä oli hän myös typerä ja ylimielinen, hän luotti täysin huumeiden voimaan. Eräälle sukuklaismiehelleen hän juotti aina kahvian joukossa huumausaineita joilla sai hänen muistinsa sammutettua. Hovimestari Marjatta kertoi huumatulle sukulaismiehelleen salaisuukisa joilla oli tarkoitus pelotella tätä sukulaismiestä, tosin typeryyksissään hän kertoi todellisia tekemisiään eikä älynnyt keksiä pelottelutarinoitaan.

Eräällä kerrakka Hovimestari Marjatta kertoi nuoresta Virpistä joka oli kuollut auotan alle vasta 12-vuotiaana, vai oliko hän vielä nuorempi?

Joka tapauksessa hovimestari inhosit tätä lasta, lopulta hän päätti ajaa tämän lapsen yli tietämän mukaan Mikkelin ja Lievestuoreen välisellä tiellä. Tämä hen on kertonut aivan avoimesti ja rehennellyt ettei hän voi jäädä kiinni teostaan. Hän luotti taas huumeiden muistin pyyhkivän vaikutukseen, joka ei tällä kertaa toiminutkaan.

Teatteriravintolan uransa aikana hovimestari oli surmannut tarjoilijatyttöjä jotka eivät olleet hänen mieleensä, kenties olivat hänen mielestään liian kevytlenkäisiä tai muulla tavalla liian nokkavia. No huumeet auttoivat hovimestaria tässäkin eikä jälkiä jäänyt. Tälläkin hän ylpeili sukulaismiehelleen, jota ei saanut mieleisellä tavallaan nöyräksi.

Hovimestari myös veisteli ihmisten psyykettä näillä aineilla, hän halusi muokata ihmisistä mieleisiään veistoksia ja jos muokkaus ei onnistunut ei ollut tavatonta, että hän yrittäisi myrkyttää jonkun. Hyytävä nainen oli kyseessä ja jatkoi juonien punomistaan.

Hän vietti päivät Ruuhimäen tiilitalossaan mieli synkkänä mutta ei katuvaisen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei koskelaiset, tapahtuuko mitään uutta, tai jännää, juoruja? Näitä otsikoita kun lukee, vaikuttaa siltä että kaikki on huonosti. Negatiivisia ajatuksia, valittamisen aiheita riittää.. Onko mitään muuta, tekeekö kukaan mitään kivaa?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu