uskallatteko antaa kinukeille käyttöoikeuden normaaliin tapaan valokuvvin ja tiedostoihin?
oheen tuli myös joku 3kk tallennuspalvelu, miten se otettaan käyttöön?
oheen tuli myös joku 3kk tallennuspalvelu, miten se otettaan käyttöön?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei sen mukana tulleita ohjelmistoja tarvitse eikä pidä asentaa.
Kinuski web-kamerat yms "smart home" rimpulat joita olen kokeeksi ostanut, niitä on aika paljon, ovat poikkeuksetta kaikki vaatineet että päästäisin kinuskit kotiverkkoomme, muuten rimpulat eivät toimi. Siksi ne ovat menneet joko toisenkädenmarkkinoille, tai olen cannibalisoinut niistä osia.
Ehdottomasti: Ei kannata tilata yhtään mitään kinuksivempeleitä Kiinalaisesta tms rimpulaverkkokaupasta. Niiden mukana tulevia tai netin kautta tarjottuja ohjelmistoja pidä missään nimessä asentaa, saati luoda mitään tiliä tai verkkoyhteyttä kinuksipalvelimelle.
Kiinassa (Made in China) valmistetaan paljonkin täysin tietoturvallisia kotinettiin yhteydessä olevia laitteita, erittäinkin ladukkaita ja nimekkäitä, mutta niitä eivät rimpulakinuskiverkkokaupat saa myydäkseen. Laatulaitteet eivät toimiakseen vaadi kertaakaan mitään kotinetin ulkopuolelle käyvää yhteyttä.
no tulihan tuolta koodikin tilauksen yhteydes näemmä. suurempi prboleema on nyt kytkee telian reitittimeen tuo paska.5 ja 2.4ghz verkot on ja pudotin vitosen pois kun tukee 2.4sta.eikö tuo tosiaan ilma npuhelinta löydä tuota langatonta eli tässähän pitää olla puhelin vieressä ja luulin että kuvaa kun oon poissa pelkän reiittimen läsnäolon perusteella. siis kun valitaan verkkoa niin olettas nyt että löytää reitittimen verkon vaan ei. sen sijaan appi viepuhelimen wifi asetuksiin ja sitä kautta kiinni reitittimen verrkkon mutta enhän tosiaan oo läsnä ja pidä puhelimen wifiä päällä. miten tän nyt kuulus mennä?
Käyttöohjeissa varmaan lukee että kuinka se otetaan käyttöön. Miksi kysyt jos et halua ottaa sitä käyttöön?