eli siis haluisin jotain ideoita miten pelata. mulla on siiis sims 4 ja ei mitää lisäosia. en oikee keksi et minkälaisia simejä loisin ja mitä niille vois tapahtuu. joten laittakaas tohon jotain 🥰🥰 ois kiva saada tän illan aikana jotain vastauksii
uusia sims ideoita :)
3
100
Vastaukset
- Anonyymi
Netistä löytyi helposti ainakin 300 ideaa, mutten nähnyt niiden joukossa ainuttakaan fiksua ja kiinnostavaa. (Kuka jaksaa pelata Sims 4:ää pelkällä perusosalla? :))
Sori nyt vaan.- Anonyymi
en jaksa maksaa nii kaliita lisäosii usein mut just tänää ostin kissat ja koirat, vuodenajat ja vanhemmuus 🥰
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
en jaksa maksaa nii kaliita lisäosii usein mut just tänää ostin kissat ja koirat, vuodenajat ja vanhemmuus 🥰
Vuodenajat oli hauska ennen kuin se nerfattiin. (Simejä kuoli salaman iskuihin ja jäätyi pakkasella kadulle kuin kärpäsiä, Johnny Zest kaatui lumimyrskyssä 18 kertaa yhden ainoan korttelin matkalla, jne.)
Lisärin ikävä puoli - jos sen haluaa sellaisena nähdä - on, että se pilasi simeiltä 'ikuisen' kesän.
Kissa-koira-lisäri taas parani (mun mielestä), kun siihen liitti modin joka sallii lemmikeillä pelaamisen. Kissani nimeltä Mefisto esimerkiksi vihasi vieraita ja myös näytti sen tilanteen salliessa. :)
Vanhemmuudesta en oikein lämmennyt, vaikka se on monille mieleen. Simi oppi sen vanhemmuus-taidonkin niin nopeasti ettei silläkään ollut juuri merkitystä pelin kannalta.
No mitä ideoita nuo lisärit sitten mahdollistavat? Vaikka mitä, varmaan. Mulle riittää enimmäkseen, että pidän pelisimit suht koht tyytyväisinä. En kaipaa tragedioita ja kamaluuksia. Niitä kun on ollut elävässä elämässäkin.
Se lisämauste mitä pelissä käytän, on modit, lähinnä ne joita vielä voi ladata ilmaiseksi.
Esim: https://triplis.github.io/index.html, https://littlemssam.tumblr.com/post/175435360448/mod-overview-list jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006394
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283200Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869