Näyttää olevan useissa keskusteluissa kauheaa meuhkaamista onko tämä yli vuoden kestänyt juttu koronaa vai ihan normi flunssaa.
Tänne voisi laittaa oikeita FAKTOJA he jotka uskovat tämän olevan koronaa ja ennen kaikkea he jotka kovasti väittävät että tämä on normaali flunssaa.
Korona vai normi flunssa?
26
872
Vastaukset
- Anonyymi
Siitepölystä on tullut minulle aivastelua ja ihmiset katsovat murhaavasti kun heti mukamas korona.
- Anonyymi
Jokapuolella on kokoajan tappavia bakteereja ja viruksia. Se on ihan tavallista
- Anonyymi
Tavalliset flunssat ja norovirukset ym. on viimeisen vuoden aikana tartuttaneet ihmisiä aivan hurjasti.
- Anonyymi
Itse olen huomannut sellaisen että ei ole ollut "normaaliin" tapaan kevät flunssaa joka on tullut joka kevät. Ilmeisesti se johtuu siitä että ite desifioi käsiä koska joka paikassa on tarjolla aineita desifioi tuon. Ja muutkin kanssa ihmiset niin tekevät.
- Anonyymi
On myös normaalia, että ulkoillessa ja pyöräillessä joutuu niistämään, koska kertyy limaa nenään.
Se ei ole mitään flunssaa, eikä koronaa, vaan normaali elimistön toiminta, jota on ollut kymmeniä vuosia ennen koronaa. - Anonyymi
Suurimmalle osalle perusnuha. Eli voimme puhua vähättelemättä flunssasta. Todella iäkkäille, heikkokuntoisille vanhuksille tai muille sairaille vaarallinen. Ei influenssaa kummempi. Käsien pesu ja välit. Sanoin välit, koska sana "turva" on liioitteleva. Ja käsiä tulisi pestä muutenkin.
Mikä tässä on jäänyt epäselväksi? Aloituksia tulee aloitusten perään eikä ketjut edes menesty. Hyvä niin. Ei ole koronauskovaisilla lukijoita, vaikka kuinka yrittävät levittää pelkoa ja hysteriaa.- Anonyymi
No ainaki ne ketä itse tunnen niin ei todellakaan ole ollut perusflunssa vaikka ovat perusterveitä muuten.
- Anonyymi
AINAKIN SUURI HUIJAUS!
Tässä yksi video, joka näyttää mitä tv-uutisten jälkeen oli todellisuus.
Tv-uutiset näytti täysiä sairaaloita ja ihmisiä testeissä. Jopa järjestettyjä kuolemia uutisiin, vaikka elossa oli mies jne. Tämä USA:ssa. Sama show oli Saksassakin. Tyhjiä sairaaloita. Show ohi ja plandemia hysteria saatiin aikaiseksi.
Jos olet kiinnostunut tästä kusetuksesta tietämään, tässä hyvä video:
https://www.bitchute.com/video/E1d2Cl3r9vhq/- Anonyymi
No ei ollut kauhean vakuuttava video
- Anonyymi
Persuista tietenkin.
- Anonyymi
Huuhaa-flunssaa. Mättäähän tämä pahasti monessakin mielessä.
Onko ihminen tottumaton 5g taajuuksiin, joita sadat satelliitit käyttävät ja maaverkot. Ensimmäinen 5G verkko tuli juuri ennen plandemian julistamista.
Ensimmäisiä verkkoja jos ei ensimmäinen oli Wuhanissa.
Onko yhteyttä vai ei? 5G taajuus hajottaa vesimolekyylejä? Tekeekö sairaaksi jotkin?
Löytyykö tälle jotain lisää tietoa joltakin. Kiinnostava kuitenkin väitteenä. - Anonyymi
Sivusta känyllä kuvattiin kun tehtiin dokumenttiä korona kuolleista,, Yksi ruumispussi alkoi tupakille toiset ei painaeet kuin suberlonin verran..
- Anonyymi
Eipä hirveesti näytä tulevan faktoja niiltä jotka väittävät että tämä on normi flunssaa. Taitavat muutenkin olla niitä joiden on aina pakko väittää vastaan.
- Anonyymi
Hienosti meni taas... Päästiin jo melkein korona pelosta pois niin eikös vain tauti levinnyt kulovalkean tavoin.
- Anonyymi
Vappupiknikin seuraus Kokkolassa: 41 koronatartuntaa ja 300 henkilöä
- Anonyymi
Tarkan päivämäärän sijaan hallitus on lupaillut, että kaikki rajoitukset poistuvat, kun 12-vuotta täyttäneiden rokotuskattavuus yltää 80 prosenttiin.
- Anonyymi
Koronan sairastaneen, voin todeta että ei ole perus flunssa. Ainoat oireet oli meillä haju ja makuaistin menetys, ei flunssaoireita. Kuulun riskiryhmään ja en ollut ehtinyt ottaa rokotetta.
- Anonyymi
Kun asianajajat haistavat tässä palanneen käryä niin asiaa aletaan penkoa.On alettu jo varmasti oikeussalin sarannat kuluu.Ei voi olla tartuntoja noin paljon kun rokoteannokset ovat noin suuria.Koronapassin ainoa tarkoitus oli väkisin saada ihmiset ottamaan rokote ettei verrokkiryhmää jäisi.
- Anonyymi
Piikkien piti olla pelastus ja avata yhteiskunta, mutta eipä ollutkaan. Passin myötä on mennyt asiat vain huonompaan suuntaan. Mitä järkeä toistaa samaa kaavaa uudelleen jos se ei ole tähänkään asti toiminut?
- Anonyymi
Hermoheikkoisille pitäs taas heittää hallituksen tai thl jonkinlainen oljenkorsi.Ainoa totuus on että kusetusta koko koronapiikki sitä on vaikea tunnustaa.Tartunnat loppuvat vasta kun saadaan OIKEA ROKOTE.Tauti on olemassa mutta mikä se on siitä ei ole kenelläkään tietoa.Onko se sitten pahempi flunssa sitä ei tiedä kukaan.
- Anonyymi
Selvä asia että sairaaloita kuormittavat koronapotilaat ovat jättäneet rokotteen ottamatta. Voit harhaisena uskoa muuta totuutta ja valitettavasti syöttää sitä tänne. Odota vaan sitä oikeaa rokotetta ja olisit hiljaa sen aikaa.
- Anonyymi
Rokotettuja on vedetty retkuun,kustu silmään,veätetty nyt hallitus ja thl etsivät pakotietä ahdingosta ulos.Siihen ei auta kuin totuus piikit ei toimi.Nyt etsitään muualta kuin rokottamattomista syitä.Minnehän se syyttävä sormi viisaa älkää rokotetut olko huolisssanne kyllä se syyllinen löytyy.Rokotettuja noin paljon eikö hälytyskellojen pitäs soida kun tartunnat kohoaa.Ei ne rokottamattomat kerkeä koko suomessa käydä rokotettuja tartuttamassa.
- Anonyymi
Mitä minä sanoin ja ennustin jo toukokuussa 2020, hah hah haaa!!!... 96
- Anonyymi
Pandemia-aika on romuttanut mielenterveyteni. Minulla on masennustaustaa, ja pandemian alusta saakka olen pelännyt masennuksen uusimista huomattavasti enemmän kuin koronatartuntaa. Nyt pahin skenaario on realisoitunut. Käsky pysyä kotona on käytännössä käsky vahingoittaa mielenterveyttään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1221701
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup161382Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA
Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR329982- 61980
- 65826
J miehestä oikeaa
Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen78816- 1770
- 46741
Kysyit firman bileissä..
.. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta9671Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin
Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta62658