Onko tietoa kuka vastaa kaupunkialueella linja-autopysäkin kunnossapidosta onko se yksiselitteisesti tontin omistaja (vaikka olisi 90 v mummo joka ei pysty käveleen ja joka saa 200 euroa kuussa eläkettä)? Ja onko jotain ehtoja mihin linja-auto pysäkin saa asettaa? Esim 5 metriä sisääntuloovesta /vastaaavista rajotteista??
Linja-auto pysäkit!
turhautunut
3373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama taho, jolle kuuluu tien kunnossapitokin. Kaupunki tai Tielaitoksen ulkoistama yrittäjä.
niin siis miten saan sen kaupungin hoidettavaksi.. ihan aikuisten oikeesti, nimittäin nyt kaupunki pisti vielä talvikunnossapitosopimuksen irti.... kun valitimme että homma ei toimi ja pyysimme jopa paikalle roskista (kaupungilla ei ole varaa laittaa joka paikkaan roskiksia tuli vastauksena), jotta mummomme roskien keruu onnistuisi paremmin.
Voi V .. ku ottaa päähä pitäis pikkasen pyöritellä niissä pullon siruissa kyseistä päättäjä tahoa..
Kiinteistön omistaja putsaa kadut kohdaltaan. Tai ainakin maksaa puhdistuksen. Mutta antakaa pysäkin olla. Kyllä asiakkaat sitten valittavat bussiyhtiölle!