KALLISTA POLITIIKKAA

Anonyymi

Suomesta lähtee miljadreja kaikenlaiseen hyysäilyyn etelänmaihin, jotka elävät vuosi toisensa jälkeen yli varojensa. Sen lisäksi kaikki YK touhu vuosikymmenien ajan missä kiihkouskoivaiset ja-politikot hamuavat valtaa itselleen ja sodan runtelemaita rakennetaan uudelleen toistamiseen hyväntekeväisyysrahoilla, josta ei ikinä tule tämä tarve loppumaan. Sen lisäksi maamme maksaa maahanmuuttajien elämiset jotka tulevat huikeasti kalliimmaksi kuin suomalaisten tarvitsema sosiaaliturva ja nyt on lisänä poliisien työn lisääntyminen ja yhteiskunnalle kalliiksi tuleva maahnmuuttajien väliset valtataistelut ja sen aiheuttamat oikeudenkäynnit. Suomalaiset politiikot tekevät tavallisten ihmisten elämän suomessa erittäin kalliiksi ja vaaralliseksi.

1

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehitysapuun ja maahanmuuttajien elättämiseen menee vuosittain 4-5 miljardia euroa.
      Kymmenessä vuodessa 40-50 miljardia. Helsingin länsimetron rakentaminen on noin 10 vuoden projekti ja maksaa noin miljardin. Kehitysavun ja maahanmuuttajie rahoilla olisi Suomeen pystytty rakentamaan 40-50 metroa. Helsingin Oopperatalo maksoi aikoinaan n. 400 miljoonaa euroa. Jo yhden vuoden kehitysavun ja maahanmuuttajien rahoilla olisi Suomeen pystytty rakentamaan 40 Oopperataloa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      164
      10292
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2813
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2508
    4. 85
      2351
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2084
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1898
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1382
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1345
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe