Hänhän on vapaa. Joku urvelo palstalla väitti, että todisteet kyllä löytyvät. Joku toinen esitteli Iltapaskojen juttuja ja otsikkoja syyllisyydestä. Pelkkää paskaa olivat!
Missä viipyvät teonkuvaus ja siihen sopivat todisteet? Ei löydy eikä tule löytymään, koska AA oli ja on syytön.
Ei auta edes hammasten kiristely...heh kyllä mahtaa joitakin vituttaa.
Terv awa ja miss holmes sekä 44-kiloinen härkä :-)))
Missä ne satavarmat todisteet Auerskan syyllisyydestä murhaan viipyvät?
9
79
Vastaukset
- Anonyymi
Ei näytä löytyvän.
- Anonyymi
Puolen-kilometrin päästä Tähtisentieltä asui mieshenkilö jolla oli parhain mahdollinen motiivi murhaan, edellisen elämän kuoleman kosto ja joka pyrki peittelemään käsissään ja kasvoissaan ollleita viiltohaavoja murhan jälkeisinä päivinä väittämällä tehneensä ne itsetuhoisuudessaan.
- Anonyymi
Antiannelistien mukaan Annelin on oltava murhaaja samoilla todisteilla kuin Runar Holmströmin sanottiin olleen Tulilahden murhaaja sillä perusteella että oksa, joka oli isketty hautakumpuun ja vuollettu puukolla, oli Runar Holmströmin puukosta peräisin peräisin oleva vuollejälki.
- Anonyymi
Tällä todisteella on se merkitys että joudumme kaikki taas lähtöruutuun. Kukaan ei tiedä mistään MITÄÄN. Bestwisserin elämän julmaa ja sattumanvaraista.
Mutta yhdestä hän pitää kiinni:makkara maistuu paremmalle sinapin kanssa kuin ilman sinappia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällä todisteella on se merkitys että joudumme kaikki taas lähtöruutuun. Kukaan ei tiedä mistään MITÄÄN. Bestwisserin elämän julmaa ja sattumanvaraista.
Mutta yhdestä hän pitää kiinni:makkara maistuu paremmalle sinapin kanssa kuin ilman sinappia.Ovatko antiannelistit vetäneet itsensä pellinnaruihin vihdoinkin?
Voi tätä onnen päivää. Loppuiko heltä kilju vai miten nyt noin oli päässyt käymään? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ovatko antiannelistit vetäneet itsensä pellinnaruihin vihdoinkin?
Voi tätä onnen päivää. Loppuiko heltä kilju vai miten nyt noin oli päässyt käymään?Jos et pysty asialliseen kirjoittamiseen, niin voisitko lopettaa kirjoittamisen tällä aihealueella kokonaan. Auerin tapauksen yhteydessä ei todellakaan tarvita minkäänlaista vastakkainasettelua, vaan asioiden saattamista yhteistyöllä asialliseen lopputulemaan. Kiitos, jos keskityt puhtaaseen totuuspohjaiseen asiakirjoitteluun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos et pysty asialliseen kirjoittamiseen, niin voisitko lopettaa kirjoittamisen tällä aihealueella kokonaan. Auerin tapauksen yhteydessä ei todellakaan tarvita minkäänlaista vastakkainasettelua, vaan asioiden saattamista yhteistyöllä asialliseen lopputulemaan. Kiitos, jos keskityt puhtaaseen totuuspohjaiseen asiakirjoitteluun.
Kiitos kommentista.
Auerin tapauksen yhteydessä ei todellakaan tarvita vastakkainasettelua.
Yhteistyö asialliseen lopputulemaan olisi ihanneratkaisu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos kommentista.
Auerin tapauksen yhteydessä ei todellakaan tarvita vastakkainasettelua.
Yhteistyö asialliseen lopputulemaan olisi ihanneratkaisu.Ota lisää kiljua, pellefantti!
- Anonyymi
Pili osaa näemmä käyttää hymöitäkin mutta väärässä paikassa, menee kusetuksessa koko uskottavuus. Samalla voisi olla uskottavampi nikkitehtailussa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2044284
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1463808Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1373271Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.541652Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i191578Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58341570Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi251395Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk271351SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst31247Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas
Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt1181188