Jälleen akka jätetään tuomitsematta. Oli hakannut silmän mustaksi mieheltä jo aikaisemmin ja ulkona varmaankin lyönyt kännistä niin että kaatunut ja lyönyt päänsä vai mitä ne vammat olivat. Ei se nyt itse itseään kuoliaaksi ole telonut. Akat käy yhä röyhkeämmäksi kun niitä ei edes tuomita mistään, tuokaan ei osaa selittää tehnyt murhan aikaan, mutta "tietää" olevansa syytön.
Kuopion Petosen murha
3
375
Vastaukset
- Anonyymi
Kun ruumiinavauksen tehnyt oikeuslääkäri ilmoittaa, ettei kuolinsyy ole rikos, niin sinä pistät paremmaksi, sillä tavalla !
- Anonyymi
No millä vitulla se patologi tietää miksi kallo murskana, kaatuiko itse vai kaadettiinko. Kuvitteletko itse lyöneen itseltään silmänkin mustaksi. Akkoja vaan ei haluta tuomita vaikka tiedetään syylliseksi. Voi olla tapahtunut sisälläkin ja kantaneet ulos.
- Anonyymi
Tässäkin tapauksessa vaativat akalle vain kahta vuotta vankeutta, vaikka pelkkää tuuria etteti onnistunut murhaamaan miestä, monta veitsen iskua ja löi veitsellä vielä poliisien tultuakin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c8088b82-ce58-415c-808f-19d2db0abbe2
Ja jälleen kerran mies ei vaadi tuomiota , pääsee vielä hengestään kuten niin moni muu. Pitäisi tulla aonakin 6 vuotta vankeutta ja miehen ottaa ero välittömästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523396Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512382Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu121190- 1111163
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48927Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 46854
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va8845- 35679
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt194656