oon 14 vuotias tyttö ja tänään mulla alko tulemaan sellaista valkovuodontapaista mutta ruskeaa. Onko vihje EKOISTA menkoista? Auttakaa
onko ekat menkat
11
185
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä.Olet jo sen ikäinen että kuukautisten kuuluukin alkaa.Kuukautiset kuuluvat tytön/naisen elämään.Ja merkki siitä että hormonitoiminta toimii normaalisti
- Anonyymi
mitä mä sit nyt teen?
- Anonyymi
Sanot äidillesi että tartte kuukautissuojia, että sun kuukautiset alkoi.Tai pyydät muutaman euron että saat ostettua siteitä tai tamponeita.Ilman suojia se veri tulee vaatteista läpi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanot äidillesi että tartte kuukautissuojia, että sun kuukautiset alkoi.Tai pyydät muutaman euron että saat ostettua siteitä tai tamponeita.Ilman suojia se veri tulee vaatteista läpi.
Ehken helpoin tapa ois vaan jättää koko asia hoitamatta. Eiks sitä verta tuu ihan vähä vaan. Jos vaik laitan paperia housuun tjs.
- Anonyymi
Näin on. Ekat tulee, sit tokat voivat viipyä, myöhemmin vasta kierto tasaantuu monilla niin, että joka kk tulee. Väli voi sit olla myöhemminkin 5, 6 tai 7kin viikkoa, vaikka iän myötä on se 28-30 päivää monilla. Noin 4 viikkoa. Pidä siteitä mukana, nyt voi pienempi suoja olla avuks. Jos tulee kuukautiskipuja isompana, niin Burana 400 auttaa! Se pitää ottaa jo siinä vaiheessa kun alavatsajännitys on alkamassa. Jos kipu ehtii pahaksi, menee jalat lötöks ja olo on kamala tunti pari! Ajoissa Burana!! Ekois menkois ei kipuja varnaankaan. Tsemppiä!
- Anonyymi
Olen satavarma siitä että ap on yli 80v isoisä. Papalla ei voi olla menkkoja. Vinksahdus on sillä muutamanlainen!
- Anonyymi
mulla päivällä tuli vähäm vuotoa mutta illalla ja yöllä ei ollenkaan. Onko menkat silti alkanut?
- Anonyymi
Yöllä voi tulla vähemmän vuotoa ja se on ihan normaalia.
- Anonyymi
Kun olet makuuasennossa, veri virtaa eri tavalla kuin pystyasennossa.
- Anonyymi
Ekat menkat voi olla tosi niukat ja kestää vaa pari päivää
- Anonyymi
Jos tuoki saa trollata täällä ni sitte mäki saan!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4741685Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3711464Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641318Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H151279- 100875
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19836Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65716Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7712Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15681- 38656