Linssiluteet

Anonyymi

Aleksi ja Sara vaikuttaa mukavilta mut ovatko aitoja eli rooli päällä? Olen huomannut et nämä kaksi kyttää useasti kameraan.

4

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Filmaavat kun huomaavat heitä kuvattavan.

    • Anonyymi

      Sara on tarpeettoman itsevarma voitostaan. On joka ele ja asu sliipattu kameroille sopivaksi. Ei ollut yleisön suosikki ja olikin vähällä joutua ulos talosta. Tämän huomasi myös Suuri Raha ja nopsasti reagoiden "äänivyöryllään" nostatti omansa johtopaikalle!

      "Raha tulee rahan luo", niinku sanotaan. Kuten muistamme myös tapaus Anun kohdalla.

      Kannatan voittoon suht. tavis-julkkista, joka uskaltaa olla oma itsensä, ihminen.

      Ainakin Nina on tällainen. Hänen inhimillinen raadollisuutensa on vain plussaa. Myös Sanna on luonnollinen, vaikka onkin pidättyväisempi. Haluaa tukea jo lohduttaa Ninaa. Miehistä Roni, Janne ja Markku ovat parhaimmat, ihmisinä niinku "tavallisimmat".

      Mitä ihmeen "mafioosottelua" ja "sormuksen pussaamista" ne pitää Sedun kohdalla? Itseeni ei yhtään vetoa mahd. rikollinen raha. Se kun on aina jonkun toisen, nk. uhrin taskusta otettua. Jossain muualla on sen rahan oikea omistaja, jolla vieras yt herrastelee. Kenties muovikasseineen ruokajonossa? Ei oo ainakaan plussaa Sedulle tuo säälittävä lempinimittely, on se sitten totta, tai ei.

    • Anonyymi

      Ronissa on jotain hyvin ristiriitaista. Ehkä jopa vastenmielistä. Epärehelliset silmät. Piiloutuuko mukakiltteyden taakse?

    • Anonyymi

      Aleksi on suulas ja puhuu puuta heinää ihan liikaa .ja Sara taas ei puhu juuri mitään..Kumpi sitten on parempi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe