Linssiluteet

Anonyymi

Aleksi ja Sara vaikuttaa mukavilta mut ovatko aitoja eli rooli päällä? Olen huomannut et nämä kaksi kyttää useasti kameraan.

4

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Filmaavat kun huomaavat heitä kuvattavan.

    • Anonyymi

      Sara on tarpeettoman itsevarma voitostaan. On joka ele ja asu sliipattu kameroille sopivaksi. Ei ollut yleisön suosikki ja olikin vähällä joutua ulos talosta. Tämän huomasi myös Suuri Raha ja nopsasti reagoiden "äänivyöryllään" nostatti omansa johtopaikalle!

      "Raha tulee rahan luo", niinku sanotaan. Kuten muistamme myös tapaus Anun kohdalla.

      Kannatan voittoon suht. tavis-julkkista, joka uskaltaa olla oma itsensä, ihminen.

      Ainakin Nina on tällainen. Hänen inhimillinen raadollisuutensa on vain plussaa. Myös Sanna on luonnollinen, vaikka onkin pidättyväisempi. Haluaa tukea jo lohduttaa Ninaa. Miehistä Roni, Janne ja Markku ovat parhaimmat, ihmisinä niinku "tavallisimmat".

      Mitä ihmeen "mafioosottelua" ja "sormuksen pussaamista" ne pitää Sedun kohdalla? Itseeni ei yhtään vetoa mahd. rikollinen raha. Se kun on aina jonkun toisen, nk. uhrin taskusta otettua. Jossain muualla on sen rahan oikea omistaja, jolla vieras yt herrastelee. Kenties muovikasseineen ruokajonossa? Ei oo ainakaan plussaa Sedulle tuo säälittävä lempinimittely, on se sitten totta, tai ei.

    • Anonyymi

      Ronissa on jotain hyvin ristiriitaista. Ehkä jopa vastenmielistä. Epärehelliset silmät. Piiloutuuko mukakiltteyden taakse?

    • Anonyymi

      Aleksi on suulas ja puhuu puuta heinää ihan liikaa .ja Sara taas ei puhu juuri mitään..Kumpi sitten on parempi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      206
      5693
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      45
      3832
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      32
      3198
    4. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      51
      3078
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      159
      2904
    6. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      36
      2740
    7. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      89
      2713
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      73
      2409
    9. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      74
      2050
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      180
      1981
    Aihe