Koulu on PASKAA

Anonyymi

MIKSI MEIDÄN PITÄÄ KÄYDÄ KOULUA KUN SE ON TYLSÄÄ JA EIKÄ SIELLÄ OPI MITÄÄN!!!

13

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olin samaa mieltä silloin kun siellä piti käydä, mutta nyt kun oma koulutaipale on ohi, tulee hiukan kaduttua sitä kaikkea lintsausta. Ennemmin tai myöhemmin tulee tajuttua että nuoruus ja ne parhaat vuodet on takana, eikä se elämä tule ikinä palaamaan näille onnellisille ja varmoille raiteille, vaan alkaa loputon huojuva silta joka saattaa romahtaa hetkenä minä hyvänsä. Pysy koulussa ja opi, näe kavereita ja tee muistoja. Minä en näitä tehnyt, ja se todella kaduttaa.

    • Anonyymi

      Sen koulussa perseilyn tulee kirjaimellisesti löytämään edestään. Mikäli ei opi, niin mene katsomaan peilistä. Sieltä katsoo syyllinen.

      • Anonyymi

        Ok, Boomeri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ok, Boomeri.

        Ihana asenne sulla. Eli järkipuhetta ei huvita kuunnella. Asia kunnossa. Omapa on elämäsi, jos paskot sen varhaisessa vaiheessa. Ala vielä käyttää huumeitakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihana asenne sulla. Eli järkipuhetta ei huvita kuunnella. Asia kunnossa. Omapa on elämäsi, jos paskot sen varhaisessa vaiheessa. Ala vielä käyttää huumeitakin.

        Tuohon nyt vielä enemmän sopii: Ok, Boomeri.
        :''''D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuohon nyt vielä enemmän sopii: Ok, Boomeri.
        :''''D

        Onpas söpöä, kun jaksat kiukutella. Saatko jotain itsetunnon buustausta tuosta?


    • Anonyymi

      Koulussa oppii sen verran kuin on tarkoituskin oppia, eli ymmärtämään kenelle kuuluu auktoriteetti ja että kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.

      Sen lisäksi siellä kerrotaan asiat faktoina, mitkä ovat vain teorioita.

      Lisäksi tieteiksi määritellään kaikki pseudotieteet, eikä kyseistä sanaa edes mainita missään vaiheessa. Miksiköhän?

    • Anonyymi

      Koulu oli välillä mullekin rankkaa. Lopetin ja olin puoli vuotta pois. Se puoli vuotta riitti mulle. Vaihdon koulua. Vaikeeta oli silti, kun olin lintsannut liikaa. Pääsin läpi tyydyttävästi. Sit vähän myöhemmin aukes mun juttu, jota sain opiskella. Ilman koulua en olisi päässyt opiskeleen. Suoritettu koulu avaa ovia tai pitää ne avattavissa.

    • Anonyymi

      No koulu henki on syvältä se vaihtelee lepakoista kakroihin ja aknsteihin. :-\ oispa mulla edes yks kaveri elemässä kenen kanssa vois olla nennekun vanhemmat rupee huutamaan perhekodilla ja pilaissenkin. Ei ihme ettei opi mitään ja vaikka oppisin sekin moti menee siinä kun huudetaan kuk ei ole hikke ja valitetaan joka vitun asiasta vaikka koitas miten hyvin hoitaa ihan niikun aikuiset on niitä täydellisiä elitejö jotke ei ikinä teemitään väärin vaan ne on belkiö boomeri ykiä. Eikö maailmasta lyödy mitään hyväö enään paskaan suuntaan ollaan menossa ikä korvaa ymmärryksen eikä kukaan osaa olla enään perus. paskaa minä sanon kanssa jaa.

      • Anonyymi

        Sulle ei selkeästi ole koulussa menny oppi perille. Tekstisi on paskaa, eikä sitä pysty lukemaan.


      • Anonyymi

        Sulle ei selkeästi ole koulussa mennyt oppi perille. Tekstisi on paskaa, eikä sitä pysty lukemaan.


    • Anonyymi

      Muuta asentees nii kyllä se mieliki sitte muuttuu gängstä :)

    • Anonyymi

      tää on totta!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3887
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      339
      2805
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2229
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2073
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1605
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      156
      1342
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      92
      1067
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1041
    Aihe