HD matkailu

Minä voisin ehkä ajaa HD:llä. En ole koskaan ajanut HD:llä. Monella muulla pyörällä olen ajanut.
Jos moottoripyörän vuokraa ne ovat kalliita. Mutta, jos olisi joku sellainen edullinen mahdollisuus, niin voisi ottaa vaikka viikonlopun matkan HD:llä.
8186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jopo olis kiva kesäretkipeli.

Äänestä

Kannatta vuokrata , ei ostaa omaksi , huoltoihin/remontteihin menee ISO kasa rahaa kun kunnossa pitelet ,sittenkin saat ajella pelko persiissä pääsetkö reissusta kotiin myös. Jos kattelet nettimotosta niin näet että uudehkoihinkin pelkeihin tehty jo vaikka ja mitä remonttia , se on semmosta jatkuvaa kunnossapitoa hd:n kanssa.

Äänestä

Kahdeksan vuotta Harrikalla riitti. Ei niitä paljonpuhuttuja vikoja juuri ollut, mutta
pyörä itsessään on oikeasti aikalailla laiskanpulskea, ja kuten usein on todistettu myös äärettömän uraherkkä. Ei mikään mukava ajettava, sitä saa oikeasti "ajaa" koko ajan
leppoisasta matkanteosta ei juuri ehdi nauttimaan.

Ei toista HD merkkistä ainakaan minulle. Mutta sen kuitenkin myönnän, pyöräni oli vm. 2001 eli uudemmista taas itsellä ei kokemusta.

Äänestä
  • URAL sivuvaunu kaupat venäjällä vuonna 2018. Ajoi itse Iigori pyörän suomeen, Rajamuodollisuuksista huolimatta. Oli paperit kuulemma kunnossa. What next?.....

    Äänestä

  • TM:n testissä tilanne parani kunnon renkailla, eli siis tuo mainittu uraherkkyys.

    Äänestä

  • Jutustelija1 kirjoitti:

    TM:n testissä tilanne parani kunnon renkailla, eli siis tuo mainittu uraherkkyys.

    Ei se myöskään siedä renkaiden kulumista huonostikaan. Jännä ajatus että vuosittain joutuisi uusimaan renkaat?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se myöskään siedä renkaiden kulumista huonostikaan. Jännä ajatus että vuosittain joutuisi uusimaan renkaat?

    Itse uusin kyykkyihin renkaat vuosittain tai useammin koska ajan paljon, kaikki on suhteellista.

    Äänestä

Kesässä noin 10 000 km tulee ajeltua HD-matkalehmällä. 5 vuoden omistamisen aikana ei kertaakaan ole jättänyt tien päälle ja perushuoltojen ohella tarvinnut lähinnä pikkunippelien uusimista (esim. sulakkeet).

Kannattaa ehkä käydä koeajamassa ja sitten tehdä omat johtopäätöksensä. Suoli24:n asiantuntijoilla tietysti on näkemyksiä, mutta niiden mukaan nyt ei ehkä ole hyvä elää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minä voisin ehkä ajaa HD:llä. En ole koskaan ajanut HD:llä. Monella muulla pyörällä olen ajanut.
Jos moottoripyörän vuokraa ne ovat kalliita. Mutta, jos olisi joku sellainen edullinen mahdollisuus, niin voisi ottaa vaikka viikonlopun matkan HD:llä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu