Kokemuksia kaipaan.

Anonyymi

Isäni 80v alkanut syyttää minua, tytärtään että olen sotkenut hänen lompakossa korttien paikat. Ainut minkä tehnyt on kun laitoin Kela kortin lompakkoon takaisin OIKEALLE paikalle. Äsken tuli syyttämään että olen tonkinut hänen lompakkoa luvatta. Yritäpä siinä sitten vakuuttaa toiselle miten asia on kun mitään tuollaista edes tehnyt. Huoh ukko taitaa olla itse joutessaan tehnyt tuon ja syyttää siten minua.

5

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko mahdollisesti elossa olevan äitisi kässäriä myös tonkinut? Tällaisista hommista saattaa saada jopa syytteen, pahimmassa tapauksessa jopa menettää perintöosuutensa. Terv. Pesänjakaja.

    • Anonyymi

      Lähde lätkimään, pääset vähemmällä
      hoitakoot itsensä jos ei pysty hakekoot
      vanhainkotiin.Tuo ei nimittäin tuohon
      jää se muuttuu pahemmaksi.Siullakaaan
      ei ole kuin yksi elämä

    • Anonyymi

      Vanhemmiten persoona muuttuu tulevat epäileväisiksi, kun muisti tökkii. Lähimuisti tökkii, eilinen asia unohtuu. Joskus vanhoina aikoina olleet asia mielessä, saa jankata samaa asiaa toistuvasti. Väittää että on varastettu, unohtelee mihin laittoi silmälasit. Avain hukassa, siis tätähän se on koita siinä olla hermostumatta.
      Selitellä alavariinsa samoja asioita, vanhuus on tuota ei kaikilla mutta seuratessa päivittäistä.
      Mutta näillä on mentävä lähimmäisen kohdalla, jos huomenna olisi parempi mikä on epätodennäköistä.

    • Anonyymi

      Nuorempana ja terveempänä ihmisenä sinun on oltava joustava ja ymmärtäväinen, jos vaikuttaa siltä, että vanhempiesi muisti ei toimi ja muistisairaus on saattanut puhjeta.
      Sinun tehtäväsi on ottaa yhteys vanhempiasi hoitavaan lääkäriin, hankittava apua ja etsittävä hoivakoti, johon vanhempasi ehkä voisivat muuttaa, jos vaiva vaikeutuu.
      Sinun asiasi on ymmärtää ja auttaa, ei suinkaan marista S24:n mielipidepalstalla.

      • Anonyymi

        Ainoastaan tältä palstalta voi saada asiallista neuvontaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      370
      13229
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      50
      4224
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4053
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      33
      4014
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      62
      3849
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3314
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3198
    8. 105
      3162
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      144
      3145
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2821
    Aihe