Kokemuksia kaipaan.

Anonyymi

Isäni 80v alkanut syyttää minua, tytärtään että olen sotkenut hänen lompakossa korttien paikat. Ainut minkä tehnyt on kun laitoin Kela kortin lompakkoon takaisin OIKEALLE paikalle. Äsken tuli syyttämään että olen tonkinut hänen lompakkoa luvatta. Yritäpä siinä sitten vakuuttaa toiselle miten asia on kun mitään tuollaista edes tehnyt. Huoh ukko taitaa olla itse joutessaan tehnyt tuon ja syyttää siten minua.

5

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko mahdollisesti elossa olevan äitisi kässäriä myös tonkinut? Tällaisista hommista saattaa saada jopa syytteen, pahimmassa tapauksessa jopa menettää perintöosuutensa. Terv. Pesänjakaja.

    • Anonyymi

      Lähde lätkimään, pääset vähemmällä
      hoitakoot itsensä jos ei pysty hakekoot
      vanhainkotiin.Tuo ei nimittäin tuohon
      jää se muuttuu pahemmaksi.Siullakaaan
      ei ole kuin yksi elämä

    • Anonyymi

      Vanhemmiten persoona muuttuu tulevat epäileväisiksi, kun muisti tökkii. Lähimuisti tökkii, eilinen asia unohtuu. Joskus vanhoina aikoina olleet asia mielessä, saa jankata samaa asiaa toistuvasti. Väittää että on varastettu, unohtelee mihin laittoi silmälasit. Avain hukassa, siis tätähän se on koita siinä olla hermostumatta.
      Selitellä alavariinsa samoja asioita, vanhuus on tuota ei kaikilla mutta seuratessa päivittäistä.
      Mutta näillä on mentävä lähimmäisen kohdalla, jos huomenna olisi parempi mikä on epätodennäköistä.

    • Anonyymi

      Nuorempana ja terveempänä ihmisenä sinun on oltava joustava ja ymmärtäväinen, jos vaikuttaa siltä, että vanhempiesi muisti ei toimi ja muistisairaus on saattanut puhjeta.
      Sinun tehtäväsi on ottaa yhteys vanhempiasi hoitavaan lääkäriin, hankittava apua ja etsittävä hoivakoti, johon vanhempasi ehkä voisivat muuttaa, jos vaiva vaikeutuu.
      Sinun asiasi on ymmärtää ja auttaa, ei suinkaan marista S24:n mielipidepalstalla.

      • Anonyymi

        Ainoastaan tältä palstalta voi saada asiallista neuvontaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      116
      4755
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      183
      4479
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      117
      1922
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1701
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1462
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1189
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      368
      1176
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1100
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1045
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      988
    Aihe