Onko kenelläkään tietoa seuraavanlaisesta asiasta: USB muisti 256MB alkoi näkymään tietokoneella levyasemana, levykeasemana jne. Joskus tunnistaa USB muistiksi mutta ei anna kopioida, siirtää, tallentaa jne. mihinkään suuntaan ja välillä pyytää alustamaan aseman. Ennen toimi ja näkyi oikein. Onko muisti rikki vai onko vielä jotain muita mahdollisuuksia?
USB Muisti
4
476
Vastaukset
- mono
sama ongelma minulla, yhden uudelleenkäynnistämisen jälkeen muisti näkyy miten sattuu, kone ilmoittaa kooksi 16 Mt vaikka se on 128Mt, kun sitä klikkaa niin pyytää vain alustamaan aseman, alustusta ei voi suorittaa loppuun asti eikä siihen oikeen millään pääse käsiksi.. ei siinä muuten mitään, mutta paljon tärkeää opiskelumatskua meni PRKL!
- as-keetti
kerro käyttöjärjestelmäänsä. Kokemuksieni mukaan USB-tikku ei luotettavasti toimi kuin win2000 ja XP-käyttiksissä.(Linuxit unohdetaan nyt tässä, kyllä ne niissäkin joissain toimii)
as-keetti kirjoitti:
kerro käyttöjärjestelmäänsä. Kokemuksieni mukaan USB-tikku ei luotettavasti toimi kuin win2000 ja XP-käyttiksissä.(Linuxit unohdetaan nyt tässä, kyllä ne niissäkin joissain toimii)
toimii ihan moitteettomasti. Mutta muistitikun merkkiäkään ei mainittu.
- as-keetti
oldengine kirjoitti:
toimii ihan moitteettomasti. Mutta muistitikun merkkiäkään ei mainittu.
aina tietty löytyy joku jolla toimii.
Minulla on kokemusta vain Kingstonin, Buffalon
ja parista MyFlash-tikusta.
Ainoat käyttikset jossa kaikki toimivat moittettomasti ovat w2k ja xp.
Varsinkin MyFlashit tökkivät pahasti w98:ssa.
Voi tietty olla että gigan tikut on vanhoille
winukoille liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195995Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855622Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993629- 1253614
- 1221370
- 571317
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301232- 381039
- 451023
- 26999