Kolmostytöille nimet

Anonyymi

Nyt on käyny niin että me ollaan saatu kolmoset. Kaikki on siis tyttöjä. Meillä on ennestään jo 12 vuotias Olivia Amanda, 8 vuotias Elsi Ilona, 5 vuotias Milo Oliver ja 3 vuotias Eemil Valtteri.
Pää lyö aika tyhjää ja ei yhtään keksittäis nimiä meiän prinsessoille.
Ollaan mietitty
Julia Sofia
Milla Nea
Ronja Ella
Tää on ihan super vaikeeta keksiä kolmelle tytölle nimet, joten olis kiva saada ehdotuksia! Tykätään ihan suomalaisista nimistä niinku voikin nähä. Sekä pitkistä että lyhyistä nimistä, mut maxim kirjainmäärä ehkä 4-5.
Nimet ei tarvi olla mitään et sopis yhteen mut toisaalta olis kiva, että niille olis joku yhteensopivuus. Meillä on ihan suomalainen sukunimi. Kiitos jos ehdotat! :))

4

323

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kukaan ei ole vielä ehdottanut, ja tämä on vanha postaus, mutta tässä joitain nimiä mistä pidän: Helena, Katariina, Julia(nna), Karoliina, Eveliina, Vivian, Sofia(nna), Maria, Lyydia, siviä, Iiris, Sylvi, Selma, Lilja, Hilma, Lilia, Esteri, Lahja

    • Anonyymi

      Leenu, Liinu ja Tiinu

    • Anonyymi

      Laita vielä sotut näkyviin niin katsellaan.

    • Anonyymi

      Keijo Irmeli
      Impi Johannes
      Liinu tuuli Oskar

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      86
      1340
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      79
      869
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      282
      750
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      612
    6. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      611
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      595
    8. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      39
      577
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      542
    10. 37
      542
    Aihe