Avensis sähkövika

Anonyymi

Vm 2007 Avensis 2,0l bensakoneella alkoi temppuilemaan huolella ja toivottavasti täältä löytyisi hieman vinkkiä miten tuota vikaa alkaisi selvittämään.

Auto oli kuulemma jotenkin nykinyt ja sammahdellu pariin otteeseen kunnes ei enää pihasta saatu käyntiin muuta kuin jonkun kerran käynnistyi ja kävi korvakuulolta normaalisti pari sekuntia ja sammui, eikä uusintastarttaukset nyt enää vaikuta millään tavalla.

Yksi puola otettiin irti ja iskettiin toinen tulppa ja ei kipinää mutta ei anna mitään vikakoodeja eikä saa yhteyttä ollenkaan moottorinohjausyksikköön mutta muuten kyllä käsittääkseni näki ettei esim. ajonesto temppuillu.

Onko kellään ajatusta että mistä tuommoista alkaa selvittelemään jotta pääsisi hajulle että mikä vaivaa.

Kiitokset jo etukäteen jos joku pystyy asiassa auttamaan.

0

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuolemanrangaistus

        Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
        Laki ja rikos
        124
        7107
      2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

        Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
        Maailman menoa
        68
        4884
      3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

        Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
        Maailman menoa
        73
        3771
      4. Sinä olet minun forEver

        Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
        Ikävä
        27
        2924
      5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

        Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
        Maailman menoa
        43
        2569
      6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

        Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
        Filosofia
        26
        1971
      7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

        Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
        Ikävä
        209
        1495
      8. Martinan prinsessahäät peruuntui

        Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        319
        1294
      9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

        Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
        44
        1108
      10. Läski nainen.

        Epävarmuus ei haittaa. Vaikka se paistaa sinussa syvältä, en aio iskeä heikoimpiin kohtiin, tai rutistaa en läskeistä.
        Ikävä
        58
        972
      Aihe