mitä havrix maksaa

Eli paljon maksaa eka Havrix rokotus aikuiselle/lapselle siis pelkkä rokotteen hinta apteekissa
1295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onko sillä väliä mitä se maksaa, kun se kuiteski kannattaa ottaa...varsinki jos matkustelet paljon tai aiot ruveta matkusteleen paljon?? Minä ostin 1x aikuisen ja 2x lapsen havrixin ja hinta oli melkeen 100 euroo yhteensä. Eli saatanan kallista kertarysäyksellä ja kun 0,5-1 vuoden sisällä pitää ottaa tehosteet niin kallista on, mutta eipähän tarvi sit enää sitä ottaa....eräs lääkäri sanoi että teho kestää n.20-vuotta, mutta koska rokote on suht nuoressa iässä niin ei ehditty tutkia kestääkö vaikutus vieläkin kauemmin...saattaa kuulemma olla että kestää koko loppuelämän kun kerran on homman hoitanut kuntoon....mutta sehän nähdään 20 -vuoden päästä ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hgm kirjoitti:

Eli paljon maksaa eka Havrix rokotus aikuiselle/lapselle siis pelkkä rokotteen hinta apteekissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu