on ihan luonnollista saada vaikutteita keskusteluista, mutta suoranainen kopiointi on aika törkeää. varsinkin jos alkuperäisen asian esittäjän päälle heitetään kaikki negatiiviset seuraukset ja kopioija kerää rahat ja saa kerättyä valtaa itselleen.
Kun asia on ajankohtainen kannattaa siihen tarttua heti, kun asiaan ei enää voi vaikuttaa on turha enää sitä vatvoa. Tämä ei ollut millekään puolueelle. Jos jollekin vielä voitiin tehdä jotain, olivat kaikki hiljaa, kun ei enää jatketaan vain. Tulos ei tuta mitään muuta kuin huonoa.
Olen huomannut tämän ilmiön olevan aika yleistä ihmisporukoissa. Usein liian myöhään herätään asiaan ja sitten se onkin jo turhaa.
Väsyttää olla joku edelläkävijä tuomassa jotakin asiaa esille koska huomaan, että juuri silloin kun asialle voisi tehdä jotain ei tehdä. Huomaan silloin, että se uudistus tai ajankohtainen akuutti asia jätetään vain muutaman harteille.
Yhteiskuntamme on muuttunut tuntuvasti kymmenessä vuodessa. Ihmisluonne ei.
Se mikä olisi ratkaissut asiat kymmen vuotta sitten ei enää toimi. Tai ainakaan minä en uhraa elämääni enää niiden asioiden ajamiseen koska minulle riitti se kiittämättömyys mitä siitä sai palkakseen. Yleensä "santuojalle" ei hyvin käy.
En ole enää kiinnostunut politiikasta, enkä anna itseäni sotkettavaksi siihen.
Koska en kelvannut esim. jonkun poliitikon avustajaksi ( en tosin ehtinyt pyrkiä ). Kyllä olisin halunnut olla sitä. Tämä olisi ollut ihan paikallaan koska minua kuitenkin monet politikkojen avustajat kopioivat.
mutta en nyt. Kyllä nyt haluan tehdä muuta!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kyllä, annan muille rauhan tehdä omaa politiikkaansa, mutta en halua sotkettavaksi siihen.
Aikansa kutakin.
Toisten mielipiteiden omaksuminen
Anonyymi
0
1425
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822074Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452027Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1181772Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311761Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1811431Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071369Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261215En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001