Laitoin Kia Ceediin -07 orkkissoittimen lisäksi vahvistimen ja asensin 3-tie-erillissarjakaiuttimet. Signaalin otin etukaiutinlähdöistä ryöstämällä passiivimuuntimelle, jossa ei säätöjä ole eikä herätettä vahvistimelle (herätteen otin valoista, en ignitionista), maajohdon liitin soittimen power groundiin (vai pitäisikö runkoon, onko väliä?). Järjestelmä toimii mutta balanssi on aivan eritasoista vasemman ja oikean välillä, kuskin puolen kaiuttimien ääni on tosi onneton ja oikean puolen kaiuttimien ääni vahvistuu todella hyvin. Balancella voi kyllä säätää. Onko syynä tuo halpa 10 euron linjamuunnin että balanssi on niin epäsuhtainen vai olenko liittänyt johdot väärin? Muuntimeen tulee kaksi paria johtoja, molemmissa johdinpareissa on ja - , yhdistin ne vasemman ja oikean etukaiuttimen ja - :een (FL ja FL - ja FR ja FR -). Eli FL ja FL - muodostavat yhden signaalin vahvistimelle ja oikealta puolelta vastaavasti. Ei ollut ohjettakaan mukana muuntimessa.
Missä mättää?
linjamuunnin
Anonyymi
0
64
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202062
- 1551956
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h261836Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue121123- 49971
- 85939
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23865- 113816
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50804Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32775