Vanha ystäväni teki minusta lähiaikoina rikosilmoituksen. Asia oli siis pieni sosiaalisen median kautta levinnyt teksti, jossa puhuin miten hän oli loukannut minua, ja miten hän oli huono ihminen. Asia oli levinnyt vähän enemmän kun sen piti, ja henkilö teki minusta turhan rikosilmoituksen. Mitä minulle käy, kun olen kyseisessä tilanteess uhri, mutta hän teki rikosilmoituksen?
Vastaukset 11
- Anonyymi
joka hyökkää ensin on askeleen edellä, vanha mutta toimiva taktiikka
- Anonyymi
Hyökkäys on paras puolustus, sanotaan.
Mutta eikö se elämänasenne on teini-ikäisien opetteluvaiheessa kehitykseen kuuluva vaihe? - Anonyymi
Millä perusteella olet uhri tilanteessa, jossa olet levittänyt joukkotiedotusvälinettä käyttäen toisesta ihmisestä tietoa jonka mukaan hän on huono ihminen?
- Anonyymi
kyseinen henkilö oli siis lähettänyt minulle (alaikäiselle) pornoa, kommentoinut vartaloani, lähettänyt kuvia viiltelystä, painosti minua erittäin paljon, pakotti eroamaan eksästäni ja paljon muuta. Hänelle en ollut tehnyt mitään, paitsi jakanut yllämainitut tiedot seuraajilleni, koska moni heistä seuraa kyseistä henkilöä, ja halusin tiedottaa heitä.
- Anonyymi
kyseinen henkilö oli siis lähettänyt minulle (alaikäiselle) porn0a, kommentoinut vartaloani, lähettänyt kuvia viiltelystä, painosti minua erittäin paljon, pakotti eroamaan eksästäni ja paljon muuta. Hänelle en ollut tehnyt mitään, paitsi jakanut yllämainitut tiedot seuraajilleni, koska moni heistä seuraa kyseistä henkilöä, ja halusin tiedottaa heitä.
- Anonyymi
Et voi tietää henkilön tilanteesta. Hänhän ei milloinkaan sanonut mitä hänelle oli tapahtunut. Hän voi hyvin ollakkin uhri
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyseinen henkilö oli siis lähettänyt minulle (alaikäiselle) porn0a, kommentoinut vartaloani, lähettänyt kuvia viiltelystä, painosti minua erittäin paljon, pakotti eroamaan eksästäni ja paljon muuta. Hänelle en ollut tehnyt mitään, paitsi jakanut yllämainitut tiedot seuraajilleni, koska moni heistä seuraa kyseistä henkilöä, ja halusin tiedottaa heitä.
Riippuu nyt vähän siitä, millaista tietoa olet levittänyt. Kunnianloukkauksessa pitäisi olla valheellista tietoa mukana, totuus ei loukkaa.
- Anonyymi
Teinipissis besserwisseriys.
Nykyaikainen ongelma.
Vanhahkot miespuoliset kansalaiset ovat jo oppineet miten nuoret voivat hyväksi käyttää vanhempia (miespuolisia) henkilöitä.
Netti kuvilla jotkut hyväkkäät ovat tienanneet rahaa, tuomarointikin ollut mitä sattuu.
Juurisyihin ei aluksi osattu kurkistaa.- Anonyymi
olemme molemmat naispuolisia henkilöitä, joten en nyt tiedä mistä selität.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
olemme molemmat naispuolisia henkilöitä, joten en nyt tiedä mistä selität.
Naisen kosto on kamala, koskee lepakkojakin.
- Anonyymi
Joudut vankilaam. Sinut raiskataan joka päivä. Alat käyttää huumeita jaksaaksesi. Lopulta saat puukosta ja kuolet.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1072227- 103896
- 66843
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21766Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64625
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561