Onkohan tuo ihan terve kaveri, joka tekee satojen metrien kaistalta toiselle meneviä kuminpolttoviivoja? Majapaikka tällä on jossain siinä SKD Autoa vastapäätä.
Paljonko rengas kuluu yhdessä tuollaisessa vedossa?
Paljonko rengas kuluu yhdessä tuollaisessa vedossa?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Varmaan niitä "valvottuja tilaisuuksia" :D
Mitä se sinua liikuttaa? Hanki oma elämä.
No mitä se sinua liikuttaa? Polunmäenkadultako kirjoittelet???
Luuletko saavasi täältä noihin vastaukset? Ehkä kannattaa kysyä asianosaiselta itseltään, kun noin tarkkaan olet jo taustatkin selvittänyt.
Vai taasko kuvittelit koko jutun, ja kuviakin tilanteesta on mutta "poistettiin täältä ihmeellisesti"? 😀
No eikö tuo ole jotain motoristien perustietoa, että paljonko rengas kuluu kun tekee 400 metrin viivan?
Tässä on niitä kuvia uudestaan:
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639621.jpg.webp
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639622.jpg.webp
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639623.jpg.webp
Viimeinen kuva on hyvä. Ainakin kolme motoristia ajaa pyörätiellä poliisiauton ajaessa ohi :D
Ja itsehän alunperin poistit ne kuvalinkit, että voisit sitten väittää ettei mitään kuvia ollutkaan. Säälittävää touhua. Oliko liian kiusallista materiaalia?
No mistä sen tietää kuinka hullu rikollinen tuollainen tyyppi muutenkin on! Et sinä minnekään Bandisosinkaan ovelle mene kuulumisia kyselemään vaikka "kerhotilat" on kaikkien tiedossa!
Laitatko kuvatekstitkin, ja itse juttua jos mahdollista, kiitos.
Näyttää mukavalta tapahtumalta, hyvä että tuollaisiakin järjestetään.
"No eikö tuo ole jotain motoristien perustietoa, että paljonko rengas kuluu kun tekee 400 metrin viivan?"
Miksi se sinua kiinnostaa? Hanki pyörä ja selvitä itse jos noin kovasti vaivaa.
Pitäisikö tuosta sitten päätellä, että ei se tieto niin tärkeä olekaan, jos ei kysyä uskalla? Mitä jos jättäisi kyselemättä, menisi pois ja jatkaisi ihan ikiomaa elämäänsä?
Jep, joku luvallinen kokoontumisajo näköjään.
LOL :D Oli yhtä "luvallinen" kuin mopomiitit. Kuvathan on AL:n uutisesta jossa poliisi tuli häätämään motoristit pois pyöräteiltä.
Mitä tämä sinulle kuuluu? Polunmäenkadultako kirjoittelet?
Jep. Nämä sutivat temppupellet ovat kaiken lisäksi sen verran selkärangatonta porukkaa, että poliisin tullessa paikalle he jähmettyvät eivätkä enää uskalla tehdä mitään. Lupia tuo touhu ei ole nähnytkään.