Lenzetto suihke

Anonyymi

Hei, onko kokemuksia ko. suihkeesta? Itse vaihdoin juuri geelin tuohon. Vielä en muuta eroa huomannut kuin, että huomattavasti miellyttävämpi käyttää kuin geeli.

14

20918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on kokemuksia mutta en kerro sulle :P

    • Anonyymi

      Mä oon allerginen lenzettolle.. kamala kutina.pitäs vaihtaa geeliin

      • Anonyymi

        Juu,kutisee iho aika paljon.


      • Anonyymi

        Paras luontaistuote vaihdevuosiin - https://nplink.net/t9gmnzae
        Helpotti alkavia vaihdevuosi oireita,mm. kuumia aaltoja yöllä ja hikoilua päivisin. Vaikutti myös mielialaan myönteisesti. Lieneekö tuotteen ansiota että olen pysynyt terveenä koko talven vaikka lähipiirissä ollut flunssaa. Olen erittäin tyytyväinen! Suosittelen!


    • Anonyymi

      Mulla reilun vuoden ollut käytössä. Ja sopii minulle todella hyvin. Ei kutinaa, vaikka melkein kaikelle olenkin allerginen!

      • Anonyymi

        Montako painallusta käytät? Onko vaikutus pysynyt samana vuoden ajan? Mulla tunne, että ei imeydy kunnolla?


    • Anonyymi

      Aloitin vasta käytön, innolla odottelen vaikutuksia

      • Anonyymi

        Vaihdoin geelin suihkeeseen. Nyt kolme viikkoa käyttänyt ja viikon verran ihmetellyt kun rinnat kutisee. Kerkesin hakemaan jo uuden kolmen pakkauksen apteekista ja nyt rupesin miettimään josko tämä kutina johtuukin tästä lenzetto suihkeesta.
        Iltaisin laitan käsivarteen ,pitäisikö laittaa reiden sisäpintaan ettei vain olisi kosketuksissa rintoihin vahingossa yön aikana. Kokemuksia?


      • Anonyymi

        Lenzottoa kerkisin käyttää vain yhden viikon verran, kun molempiin käsiin ranteesta kyynärvarteen asti tuli erittäin outoa ihottumaa.
        Iho on sellaisia punertavia pahkuroita täynnä. Kun koskettelen käsivarsieni ihoa ranteeta kyynärpäähän asti niin iho on sellaisen muhkuraisen oloinen ja punatäpläinen.
        Lopetin käytön muutama päivä sitten.
        Hieman on iho jo paremman näköinen mutta ei vielä entisenlainen.
        Myös kasvojen ihoon tuli samantyyppistä ihottumaa yhtä aikaa kuin käsiin.
        Kasvojen ihottuma on melkein jo kokonaan hävinnyt, ihan pientä on vielä jäljellä.
        Vaihdoin geeliin ja siitä ei ainakaan vielä ole mitään haittavaikutuksia tullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaihdoin geelin suihkeeseen. Nyt kolme viikkoa käyttänyt ja viikon verran ihmetellyt kun rinnat kutisee. Kerkesin hakemaan jo uuden kolmen pakkauksen apteekista ja nyt rupesin miettimään josko tämä kutina johtuukin tästä lenzetto suihkeesta.
        Iltaisin laitan käsivarteen ,pitäisikö laittaa reiden sisäpintaan ettei vain olisi kosketuksissa rintoihin vahingossa yön aikana. Kokemuksia?

        Olisiko syynä että annostus liian suuri? Mulle gyne sanoi että jos annostus liian suuri niin rintoja alkaa pingottaa🤔


    • Anonyymi

      Moikka! Laitatteko suihkeen aina samaan kohtaan vai vaihdatteko paikkaa?

      • Anonyymi00013

        Suihke laitetaan aina samaan kohtaan.


    • Anonyymi

      Minua myös kiinnostaa millaisia annosmääriä teillä on käytössä? Minulla nyt 3 painallusta ja tuntuu, että ei riitä :(

      • Anonyymi00014

        Olen käyttänyt reilut 1,5 vuotta ja 1 painallus riittää. Vaihdoin laastarista tähän, sekin toimi mutta saatavuus oli välillä niin huono että vaihdoin suihkeeseen. Onhan tämä paljon kivempi käyttää, laastarista jäi aina ikävät liimajäljet ja alkoi repsottaa nopeasti. Ehdin vaan käyttää Lenzettoa reilun vuoden ilman keltarauhashormonia, onneksi ei ehtinyt tapahtua vahinkoa. Paksuuntumista kohdun limakalvolla kyllä, koepalatkin otettiin, mutta ei onneksi mitään pahanlaatuista. Painon kanssa mulla ei ikinä ole ollut ongelmia, mutta nyt tuntuu että paino nousee ja turvottaa koko ajan. Onko muilla noussut paino Lenzetton käytön aikana?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      678
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe