Katrin uran jatko ja tila

Anonyymi

Uskotteko, että Katrilta tulee vielä uusi levy joskus?
Kenen haluaisitte kirjoittavan lauluja sille?

9

1854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tulee uusi levy, jos jatkaa Dannyn jaa Grönin kanssa saamaa linjaa ja laulaa viel hautajaisvirren , ja kertoo ketä saa tulla hautajaisiin ja ketä ei, ja kuvailee kukkien värin ja ym. istuallaan sitten hymisee sen j sanat tehdään Wiskarimaiseen malliin loppusointuja rallatelleen .

    • Anonyymi

      Jukka Kuoppamäki voisi tehdä Katrille jokusen biisin.
      Juha Tapio voisi myös tehdä leyvä varten useamman biisin.

      • Anonyymi

        Ei kuolleet mitään biisejä enää tee taivaastako hän niitä Katrille lähettäisi? Kuollut on kuollut ja Katri Helena on laulunsa laulanut joten HERÄÄ TODELLISUUTEEN!heitä se musta jätesäkki helvettiin siitä pään ympäriltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kuolleet mitään biisejä enää tee taivaastako hän niitä Katrille lähettäisi? Kuollut on kuollut ja Katri Helena on laulunsa laulanut joten HERÄÄ TODELLISUUTEEN!heitä se musta jätesäkki helvettiin siitä pään ympäriltä.

        Kuitenkin Katri saa kertomansa mukaan ohjeita ja neuvoja taivaasta eritoten ex mieheltään Timolta. Kirjoittanut niitä ylös vihkoihin lieneekö niitä jo kasa joista vois tehdä kirjan? Aivan julkisesti on kertonut mite saa edesmenneiltä viestejä.


    • Anonyymi

      Niinhän se on että olipa ura sitten miten pitkä ja loistelias tahansa, se loppuu joskus.

      K H kai tajusi että loppu alkoi häämöttää joten päätti lähteä lavalta saappaat jalassa.

      Hyvä niin.

    • Anonyymi

      Olisin halunnut esim Esa Eloranta ja Kikka Laitinen! Molemmat A-luokkaa.

    • Anonyymi

      Upealta Katri Helenalta toivoisin vielä levytettävän Stadionilla esitetetyt laulut mahd. pian "joulumyyntiin"!!!

      Ostaisin heti itselleni + myös kahdelle ulkomailla asuvalle ystävälleni joululahjaksi.

      KATRILLE SYDÄMELLISET ❤️ONNITTELUT SUUREN JUHLAPÄIVÄN JOHDOSTA ja PALJON ONNEA TULEVIIN VUOSIIN!

      • Anonyymi

        2025-08-17 10:51:32
        Veitpä sanat suustani.

        Viimeisen keikan 22 laulua haluaisin minäkin ikiomaksi.
        Hyvä lahjaideakin ... ennen kaikkea ulkomaisille kavereille.


    • Anonyymi

      Ihmettelen miksi eri palstoilla tai yleensä mediassa näkyy juttuja Katrista ja mukana naamakuva suunnilleen 20v sitten otettu. Eikö toimittajat osaa päivittää kuvia tähän päivään?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      125
      5242
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      187
      4961
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3444
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2986
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2322
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      241
      1747
    7. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1325
    8. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1309
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1010
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      100
      957
    Aihe