Suunnitellaan juhannusta

Anonyymi

Ja aateltiin olla mökillä , mutta kun se on niin pieni, sinne ei kaikki mahdu. naiseni lapset on yleensä yhden päivän meillä ,mutta nyt ajateltiin olla kahdestaan . Luulen etäisä ja sen muija pitäisi lapset kotona juhlapäivänä, mutta en tiiä, varmaan haluaisivat itse lähteä reikkumaan kapakoihin, meille on hyvä laittaa lapset hoitoon. nainen ottaisi mä en, ja sanoin että haluun olla sinun kanssa.
Eikö isäpuoli voi sanoa omia mielipiteitään ettei aina joku suutu Minä sentään kasvatan ja hoidan naiseni lapsia mutta naiseni exä ei hoida minun lapsiani, tosin en uskaltaisi jättää hänen hoitoonsa, kylläkään... ei ole kovin luotettava, minuun verrattuna, tai minun exääni verattuna.Mutta juhannus olisi kiva viettää ilman yhtään tenavaa.

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitten olisi vaan pitänyt jättää ne tenavat tekemättä, jos mitään tukiverkkoa ei suvusta löydy? Isovanhemmat? Leiritoiminta? Siirrätte Juhannuksenne teille sopivampaan viikonloppuun?

      • Anonyymi

        Ei meillä ole yhteisiä lapsia, mökki on minun ja sukuni perintöä, minä tykkään mennä sinne naiseni kanssa, minun lapseni kaksi teiniä menee kummiensa luokse, mutta naiseni lapset ehkä ovat isänsä luona niiden mökillä, toivottavasti.


    • Anonyymi

      Juhannus, joulu ja vappu on juhlia jolloin emme ota miehen lapsiea meille sotkemaan. Juhlimme minun lasten kanssa, jotka osaavat käyttäytyä. Mies sanookin että on kiva mennä heidän kanssaan kun ovat fiksuja, hänen lapset ovat sellasia harakoita että aina pitäs olla silmät päässä ja selässä.
      Totta on, että kaikki eivät osaa kasvattaa. Olenkin sanonut että voisin alkaa kasvattamaan hänen lapsiaan jos voisin jäädä töistä pois, en muuten ehdi, ja mies sanoikin että se sopii.

      Miehen eksä on myös aika halitulivei tyyppiä. rahaa pyyttä ja tuhlaa kaiken ja koti on mullinmallin aina, tai luulen niin, kun ei päästä sinne ktasomaan eikä auttamaan ja opastamaan.
      Kai joskus sitten.
      Mies on onnekas kun löysi minut, sanookin ettei parempaa voisi olla, ja tuo aina kukkia kun olen väsynyt. Jos jään pois duunista, kasvattamaan hänen lapsiaan niin uskon että ei mene kuin viikko, niin lapset osaavat kaiken, ja voin palata duuniin. Olen tiukka äiti myös heille, ja vaadin että sanovat minua äidiksi, siitä se kaikki lähtee kun kunnioittaa ihmistä. Kodissamme on säännöt miehen lapsille mutta niitäkään eivät osaa . Mun lapset on onneksi helppoja, ja toivon että he ovat idoleita miehen lapsille ja hyviä esimerkkejä, mikäli noin ongelmalliset lapset nyt mitään ymmärtää.

      • Anonyymi

        Juhannus, joulu ja vappu on juhlia jolloin emme ota naiseni lapsia meille sotkemaan. Juhlimme kahdestaan , saadaan ottaa viiniä ja olla kaverien kanssa. Naiseni sanookin ,että on kiva mennä kaverien kanssa, kun ovat fiksuja. Naiseni lapset ovat sellasia harakoita ,että aina pitäs olla silmät päässä ja selässä.
        Totta on, että kaikki eivät osaa kasvattaa. Olenkin sanonut että voisin alkaa kasvattamaan hänen lapsiaan jos voisin jäädä osittain töistä pois, en muuten ehdi, ja naiseni sanoikin ,että se sopii.

        Naiseni eksä on myös aika halitulivei tyyppiä. rahaa pyyttä ja tuhlaa kaiken , juo ja röökaa, ja koti on mullinmallin aina, tai luulen niin, kun ei päästä sinne katsomaan eikä auttamaan ja opastamaan.
        Kai joskus sitten.
        Naiseni on onnekas kun löysi minut, sanookin ettei parempaa voisi olla, ja tuo aina kajaa , kun olen väsynyt. Jos jään pois osittain duunista, kasvattamaan hänen lapsiaan niin uskon, että ei mene kuin viikko, niin lapset osaavat kaiken, ja voin palata kokoaika duuniin. Olen tiukka isä myös heille, ja vaadin että sanovat minua isäksi, siitä se kaikki lähtee kun kunnioittaa ihmistä. Kodissamme on säännöt naiseni lapsille ,mutta niitäkään eivät osaa . Mun lapset on onneksi helppoja, ja toivon että he ovat idoleita naiseni lapsille ja hyviä esimerkkejä, mikäli noin ongelmalliset lapset nyt mitään ymmärtää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      266
      4793
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      81
      3237
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      38
      2766
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2533
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1807
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1600
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1378
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1015
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      988
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      100
      946
    Aihe