Kivinokan kesäteatteri uppo-nalle

Anonyymi

Kivinokan kesäteatteriin tuleva Uppo-nalle esitystä muutettiin kun siinä oli rokotekohtaus ja mikä oli syy? Uutisen mukaan syy oli viha jopa uhkailu!!’ Ketkä vihasivat ja uhkailivat?
No roketevastaiset ääri-idiootit tietenkin. Kyllä on joltain mennyt pää sekaisin kuin seinäkello. Nämä pandemia myönteiset persujen ja vassareiden kannattajat ovat tulppa kehityksen perseenreijässä. Artikkelin mukaan uhkailtu joka pesäpallomailoilla huh huh. Asian ei tarvitse olla suuri kun kulkutautimyönteiset huutavat kurkku suorana ja uhkailevat väkivallalla. Minä olen valmis taistelemaan näitä väkivaltaisia ääliöitä vastaan vähintään samoilla aseilla jos tiukka paikka tulee, mutta en ihan pikkujutuista kuten nuo edesvastuuttomat hullut ja uskon että jos kansa jaetaan kahtia rokotevastaiset ovat ylivoimaisesti alakynnessä niin tässä kuin kaikessa muussakin, mutta eihän heillä ole edes itsesuojeluvaistoa. Kadulla tavataan jos tarvitaan

2

1213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi,

      mä jotenkin ajattelen ettei pahaa voiteta pahalla, väkivaltaa väkivallalla eikä pelkoa väkivallalla. Ei se väkivaltainen väkivallan estäminen auta kuin hetken aikaa kunnes toisen puolen pitää nostaa panoksiaan. Mielestäni on ok pelätä kaikkea vierasta, oli kyseessä muukalaiset, karjalan evakot tai rokotteet. Mutta väkivallalla uhkaaminen ei ole ok. Oma pelko on oma pelko ja jokaisen omalla vastuulla eikä sen takia saa uhata muita.

      Mites, tykkäskö kukaan siitä Uppo-Nallen esityksestä ?

    • Anonyymi

      Kivinokan kesäteatteri on kaikkinensa hyvä,
      se ei petä, hyviä kokemuksia.
      Lahjakkaat näyttelijävalinnat. Taitava ohjaus toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      75
      2774
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2420
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      155
      2026
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1906
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1728
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1280
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1251
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1144
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      160
      1108
    10. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1010
    Aihe