Miksi olette Laukaalaisia?

Anonyymi

Ootteko koskaan miettineet sitä?

Voisitte olla vaikka New Yorkilaisia tai Las Vegaslaisia.

Mutta olette ennemmin Laukaalaisia.

Älytöntä.

43

2050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eläs muuta virka sairasta porukkaa

    • Anonyymi

      Nyt on hienoa asua täällä Australiassa, toki vielä pitäs vähän kauemmaksi päästä laukaasta..

      • Anonyymi

        Vain unelmissas


    • Anonyymi

      puhut siis itsestäsi

      • Anonyymi

        Voi kun jännää ihanko totta


    • Anonyymi

      vain unelmissas.... honeybunny

    • Anonyymi

      Laukaa on Suomen New York

      • Anonyymi

        Päivän paras vitsi heh heh 😂 🤣


    • Anonyymi

      XD

    • Anonyymi

      Laukaa on suomen burgina faso

    • Anonyymi

      Laukaa on Suomen Sioux Falls

    • Anonyymi

      Laukaa on suomen arse

      • Anonyymi

        Ennemminkin pe..... e


    • Anonyymi

      Laukaa on ok. Ei eroa mitenkään muista pienistä kunnista. Ei ole mitään järkiperusteista syytä dissata Laukaata. Se että on epäonnistunut elämässään ei ole Laukaan vika. Ainut kielteinen asia tällä vuosituhannella on pizzeriamurhat ja siinäkin tekijä kantajyväskyläläinen mamu.

    • Anonyymi

      Kohta tulee baarimurhat

      • Anonyymi

        Ai onko siellä ihan baarikin heh heh 😂 🤣


    • Anonyymi

      yksi kusenpolttama läävä missä kaasunaamari suotava, aivan hirveä kaupunki muutenkin..

      • Anonyymi

        Laukaa mikään kaupunki johan pomppas höhöhöö


    • Anonyymi

      Laukaa on kuin New York City

    • Anonyymi

      Vaalimaan rajan ylittäneillä jo 72 koronatartuntaa ??
      EM kisaturistit asialla :D

    • Anonyymi

      yli 800 tuli testaamatta yli, laukaasta oli 10 ukon ryhmä--

    • Anonyymi

      Me levitämme koronaa laukaalla

      Hähähää

      Terveiset Pietarista!

    • Anonyymi

      Siat ovat hyvin seurallisia eläimiä ja liikkuvat yleensä ryhminä. Ne liikkuvat mieluiten hämärässä ja vetäytyvät päiviksi maankoloihin, juurakoiden väliin, tiheikköihin ja kaivamiinsa kuoppiin. Siat ovat tunnettuja rypemishalustaan, jonka ensisijaisena syynä on ruumiinlämmön säätely, sillä siat eivät hikoile. Ne pääsevät myös samalla eroon ulkoloisista.

    • Anonyymi

      puhut siis laukaalaisista sioista..

    • Anonyymi

      Tulin takaisin laukaaseen kuuden muuton jälkeen. Hyvä paikka elää ja asua. Luonto ja ympäristö on viihtyisä ja kaunis.

    • Anonyymi

      odottele rauhassa kyllä se totuus lähäjähtää kasvoille

    • Anonyymi

      Kylläpä on epäonnistuneita immeisiä elämässään, kun näitä satuja lukee ja elämäänsä vissiin kyllästyneitä, muuttakaa Laukaaseen ,niin elämä hymyilee jälleen ,eikä tartte pilata oloaan noin negatiivisilla typeryyksillä .

    • Anonyymi

      ihan sama missä asuu jos on luonnevikanen kusipää niin ei se paikkakunnan vika ole, piiput suuhun ja haulit hattuun jos liikaa ahdistaa.

    • Anonyymi

      Laukaa
      Kierrä se kaukaa
      Jos kerran huorin tein
      Se oli koska minut sinne veit

    • Anonyymi

      Huomaa, että joku on valtavan kateellinen, ei kai tänne muuten kirjoitettaisi noin aggressiivisesti.
      Vai meneekö se muka niin että "Olenpa onnellinen täällä (missä lienetkin), joten minun on pakko kertoa Laukaalaisille, miten huonosti heillä menee" hehe

    • Anonyymi

      Laukaa
      Kierrä se kaukaa
      Jos kerran huorin tein
      Se oli koska minut sinne veit

    • Anonyymi

      Monet ihmiset ihmettelee, että miksi asun/asumme Laukaassa? En ymmärrä sitä, miksi ihmetellään, on se sitten Laukaa tai joku muu paikkakunta. Täällä on meillä koko perheellä kaikki hyvin, palvelut pelaa jne, ei puutetta oikein mistään ja jos on niin Jyväskylä 25 min ajomatkan päässä tai Helsinki noin 3h, jos haluaa sielläkin käydä. Olen asunut monissakin isommissa kaupungeissa aiemmin ja nyt Laukaassa. Elämässä voi asua monessa paikkaa, ei tarvitse tyytyä yhteen paikkaan, jos ei huvita. Nyt tällä hetkellä Laukaa on meille paras paikka maailmassa missä asumme. Joskus ehkä se voi olla joku muukin paikka, mutta tällä hetkellä emme halua muualle. En hehkuta Laukaata muille, että tulkaa asumaan tänne tai tänne pitäisi kaikkien muuttaa jne. Ei -valitse itsellesi sellainen paikkakunta ja ympäristö, jossa sinä/te itse viihdyt/viihdytte ja arki toimii ja vastaa tarpeitanne.

    • Anonyymi

      Voisitte olla myös kommareita Uuraisista

    • Anonyymi

      Minä asun kuussa, mutta missäs sinä asut?

    • Anonyymi

      Laukaassa on hyvä liikutella nahkaa edestakaisin esim k marketin parkkipaikalla, monet ovat tulleet oikein kehumaan miten hienosti vetelen ,siksi laukaa on ykkönen

      • Anonyymi

        Vain unelmissas onneton


    • Anonyymi

      puhut siis itseksesi, haluaisitko ottaa spermasatsini suuhusi?

    • Anonyymi

      Ai, no sitten mitään, ei sit lapsille.

    • Anonyymi

      Laukaasta lyhyt ajomatka Jyväskylään. Nautin ajaa tuota väliä kun 80kmh alueella saa välillä ajaa jopa 60kmh. Ja jos joku ohittaa 50-60kmh ajavan siitä muistetaan itkeä paskaradio Laukaa ryhmässä.

    • Anonyymi

      Laukaa
      Kierrä se kaukaa
      Jos kerran huorin tein
      Se oli koska minut sinne veit


      Äänestä

    • Anonyymi

      Miksi asut maassa kun kuukin on vapaa? Oi sinä idiootti asut maassa???

    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      307
      3015
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2033
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      119
      1806
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1729
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      66
      1359
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe