lapsellesi pakkoruotsia /seuraukena inho

Anonyymi

Saimme viettää vast íkään ruotsalaisuuden päivää, joten on hyvä taas palautella mieliimme missä maailmassa me suomalaiset saamme elää. Tämä on ollut rakas maa elää. Yhteiskunnassamme on kuitenkin epäkohtia joihin tulisi pikimmiten saada korjaus. Yksi on lasten ja nuorten pakollinen , poliittisesti virittynyt pakkoruotsi.

Lapset ja Pakkoruotsi

Lapsihan on aina ollut yhteiskuntien päätösten keskiössä. Kielipuolue RKP ja heidän sairas fantasiansa pakkoruotsista nivoutuvat näyttävästi tähän yhteyteen. He(pakkoruotsittajat) käyttävät härskisti hyväkseen lapsen ja nuoren herkkää ja kypsymätöntä mieltä ja usuttavat päätöksentekijöiden taustavaikutuksella heidät opiskelemaan tarpeetonta kieltä.

Meillä suomessa pakkoruotsi alkaa siitä hetkestä kun olet 7-luokalla. Pian tulee aika jolloin tätä propagandistien fantasiaa toteutetaan jo 6:lta luokalta alkaen. Kohta kai jo esikoulusta pitäen? Kuka tietää mihin maamme on menossa tämän joukkion myötä? Heille kun ei mikään määrä ruotsia tunnu riittävän. Kokonaiset ikäluokat altistetaan jo lapsena tälle pakolliselle poliittiselle kielelle.

Sitten vielä ollaan valmiita VALITTAMAAN KOHTALOSTAAN KUN HEITÄ "Syrjitään" ja "vihataan". En yhtään ihmettele jos meille on kasvamassa sukupolvi joka VIHAA ENTISTÄ ENEMMÄN JUURI RUOTSINKIELISIÄ. Usein on niin että sitä saa mitä tilaa. Olen aidosti huolissani siitä mihin kohteluun tämä on johtamassa. Useilla viha ja katkeruus on päällimmäinen tunne kun puhumme pakkoruotsista.

Voi teitä lapsirukat Suomessa; Altistutte tälle propagandistien kielelle jo varhaisessa vaiheessa ja yhteiskunta toitottaa Yleä ja Hesaria myöten teille tasaisin väliajoin kuinka tärkeää on oppia Juuri Ruotsia tässä alati kansainvälistyvässä maailmassa.

Ruotsinkieliset ovat ikävä kyllä saaneet keskeiset poliittiset vaikuttajat tähän soopaansa mukaan ja tulokset ovat kaikkien nähtävillä. Pakkoruotsin alttarilla kallista nuoruuden aikaansa haaskaa kymmenet tuhannet lapset ja nuoret kautta maan, Hangosta Utsjoelle. Mielestäni tämä on yksinkertaisesti sekä kestämätöntä että sietämätöntä.

Lapset ja nuoret. Toivottavasti Teillä on rehelliset vanhemmat jotka ovat yhteiskunnallisesti valveutuneita ja osaavat peltata erinäisin keinoin lapsenne pois pakkoruotsin ikeestä. Sillä kielellä harva suomalainen tekee yhtään mitään. Sen on saanut moni ruotsista huippuarvosanat kirjoittanut nuorikin kokea. Puhumattakaan liike-elämässä ansioituneita henkilöitä. Toinen toisensa perään on sanonut että ruotsalainen kollegakin kääntää pian puheen englanniksi ja ymmärtää näin että liikeneuvottelussa ollaan samalla tasolla. Ei muodostu ns. "kotikenttä etua".

Kun poliittinen koneisto ei kykene tekemään asiassa mitään muutoksia kannattaa muutos ottaa omiin käsiin. Älkää nuoret suostuko muitta mutkitta(kuten minä suostuin) tähän tyhjänpäiväiseen poliittiseen kieleen. En halua kehoittaa ketään ns. laittomuuksiin jotta välttyy pakolliselta ruotsilta, mutta jokin ratkaisuhan tähän on löydyttävä. Taistelkaa!

0

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Alle 15 oli

        Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
        Vimpeli
        89
        2508
      2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

        Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
        Maailman menoa
        198
        1610
      3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

        Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
        Ikävä
        112
        1526
      4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

        Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
        Suomalaiset julkkikset
        41
        1421
      5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

        Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
        Ikävä
        61
        1143
      6. Kaupunki osti Absin

        Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
        Haapavesi
        56
        939
      7. Juhannusterveiset kaivatulle

        Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
        Ikävä
        72
        936
      8. Sä oot kyllä

        Aika erikoinen nainen
        Ikävä
        45
        817
      9. Millaistakohan

        Sun kanssa suhde olisi?
        Ikävä
        61
        805
      10. Gallup: Mikä ruoka kuuluu sinulla ehdottomasti juhannuksena ruokapöytään?

        Juhannuksena ruoka on tärkeä osa juhlaa. Mittumaarina syödään hyvin, ehkä myös grillataan ja nautitaan juhlasta. Kats
        Ruoka ja juoma
        30
        771
      Aihe