Teiden kunto

Nyt se on virallisesti tutkittu,teiden kunnossapito Suomussalmella on
kainuun huonoiten hoidettu.YIT-alueurakka on epäonnistunut .
1453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Oesitpa ajellu 60-luvulla, niin tietäsit, mitä ne rospuuttakelit olivat.

Äänestä
  • Mitä helevettiä se 60 luku liittyy tähän päivään, se oli silloin niin, nyt pitäisi olla jo huomattavasti paremmin.

    Äänestä

YIT tiehoitajana on tullut uskoon,jättänyt tiet herran haltuun?

Äänestä

Valtiolla ja kunnalla ei oo rahaa teiden kunnossapitoon.

Äänestä
  • Yit-jakaa tienhoitoon tarkoitetut rahat osinkoina pörssiyhtiön omistajille.

    Äänestä

Pakkohan sitä on säästää kun kova kilpailu ja taksat poletaan alas väkisellä..sitten jätetään tiet herran haltuun..joku teköö voittoa.jotkut kärsii..

Äänestä

Riittää kun viitostien pittäät suurin piirtein kunnossa, muille ihan sama.

Äänestä

Ei metän elukat mitään teitä tarvi!

Äänestä

Eihän se ole epäonnistunut , vain tuonut esille mitä sillä urkasta maksetulla rahalla saa . Hieman enemmän liksaa niin tiet paranevat , syyttele urakan antajaa .

Äänestä

Kinttupolut riittää ja vene, niillä pärjää.

Äänestä

Eipä näytä kaksisilta nuo kunnan peruskorjatut tietkään, osa menee paljon huonommaksi kuin entinen tie, tiet kapenee ja on niin ruttusia, että hampaat suusta tippuu.

Halvin tarjous voittaa ja valvonta taitaa olla ............ varassa,

Äänestä
  • Nimismiehen kiharoiksi aikoinaan sellaista möykkelikkötietä kutsuttiin.

    Äänestä

...mitään epäonnistunut... nyt on jopparit alkaneet tuoda nelivetoautoja ruottinmaalta ja saksasta palatessaan kun ensin vievät vanhat Tojohkat edelleen "paremmin päivettyneille " välitettäviksi...kyllä maasturilla vielä pääsee kärrykelin aikaan.. ja kelekkapooli aukoo reitin talvella.. kysehän on vain oikeanlaisesta varustautumisesta..

Äänestä

Ja setorimiehet pääsee auraamaan kunnanteitä 27 euron tuntipalkalla ja vanhalla vesmellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt se on virallisesti tutkittu,teiden kunnossapito Suomussalmella on
kainuun huonoiten hoidettu.YIT-alueurakka on epäonnistunut .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu