Kenenkä toimeen kuuluu teiden reikien paikkaus Saarijärvellä. Halpa-Hallin ja Lidlin tienoilla ollut ISOJA reikiä jo pidempään.
Nm. vanteensa rikkonut.
Tien hoito
9
492
Vastaukset
- Anonyymi
Juu on se kyllä tosi paha. Ei kohta uskalla ajaa siitä. Kannattaa kiertää liikenneympyrän kautta. Kun riittävän moni tekee sen niin hermot menee katsastuksesta ja saadaan asia hoidettua. Se monttu on ollut pitkään..
- Anonyymi
Ranta-Hännilän tie, voi geesus.
- Anonyymi
Tärkeä asia. Juuri eilen meinasin ajaa niihin kaameisiin kuoppiin vanhalla autollani, onneksi juuri ja juuri hoksasin ne montut. Jo pelkästään niiden vaarallisuus on huomionarvoista, mutta myös sijainti keskellä kääntöliittymää, ei hyvänen aika sellaisia saa olla. Kun samasta ajetaan niin kauppoihin, autokorjaamolle kuin bensa-asemallekin, aina on jonoakin. Ei ehdi tehdä mitään sivuliikkeitä eikä ulkopaikkakuntalainen varsinkaan.
Mikä tätä kuntaa vaivaa. Omahyväinen kepulaisuus?- Anonyymi
Valittaa sinne kuka hoitaa teiden kunnossa pidon voi hyvänen aika sentään
- Anonyymi
Niin, kuka hoitaa tai kenen pitäisi hoitaa?
- Anonyymi
Soitto tienpitäjän linjalle !
- Anonyymi
Vanha ja kulunut vitsi. Keksi uusi. Hohhoijaa...
- Anonyymi
Jaa, sinnekö pitäisi kaupoille mennä. Hehh...
- Anonyymi
Sama juttu Tokamnnin edustalla. Onko teiden hoitajat jo lomilla.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422622Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423302315- 322032
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471666- 241655
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251539- 441409
- 1001389
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391335- 361126