Minulla on huonoja kokemusta tästä tulivat tekemään uuden keittiön piti kestää 1-2pv mutta on kestänyt jo yli kuukauden. Luvattiin ammatti porukkaa mutta eivät olleet. Kaapit vinosti ja kahvat myös. Kun tulen kotiin välillä lähtevät kesken päivän pois ja keksivät että heillä on kokous. Eivätkä suostu antamaan toimitusjohtajan numeron. Osaako ketään auttaa kelle tästä ilmoitetaan.
En suosittele yhtään tätä tulevat ovelle sanovat olevan vain tunnin mut ovatkin 3-4 tuntia yrittää kaikkensa että allekirjoitat paperit. Luulin saavani hyvän diilin mutta en saanutkaan.
Ideko suomi oy
2
714
Vastaukset 2
- Anonyymi
Työn laadusta en itse osaa sanoa mitään, mutta kyseisen firman puhelinmarkkinoinnista minulla on kokemusta.. Ovat jo pari vuotta soitelleet kerran viikossa, yrittäen myydä keittiöremonttia. Itse en edes omista asuntoa.. Ovat luvanneet poistaa yhteystietoni heidän listoilta jo useita kertoja. Puhelut kuitenkin jatkuvat..
Eli aika aggressiivista pakkotuputtamista, ei tulisi pieneen mieleenkään ostaa heiltä mitään.
Numeroita lisään puheluiden myötä estolistalle, mutta uusivat numeroitansa suht tiiviiseen tahtiin, pysyvää ratkaisua en ole löytänyt.
Kiitos vaan Ideko <3- Anonyymi
Jatkoa edelliseen...
Ideko Suomi OY:stä on näköjään vuosien varrella tehty satoja valituksia kuluttajaviranomaiselle. Kiertäkää kaukaa!
https://www.rakennuslehti.fi/2019/01/tassa-ovat-remonttifirmat-joiden-toiminnasta-on-valitettu-eniten-neljassa-vuodessa-1250-valitusta-kuluttajaviranomaisille/
(Juttu vuodelta 2019, tuskinpa meno on tuon jälkeen muuttunut.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44887Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45672
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498