Marttojen toiminnanjohtaja ehdolla...

.. Kokkareiden ehdokas listalla. Sieltä onkin hyvä neuvoa köyhempiä vellin keitossa ja suolakurkkujen säilömisessä..?
1551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

"Tsirp tsirp" antaa sirkutella ohjeitaan

Äänestä
  • Saako sieltä vihreän kullan kasvatus ohjeita

    Äänestä

Martat myös kouluttavat maahanmuuttajamiehiä laittamaan oikeaa ruokaa. Kädestä pitäen opastetaan esim. munien vaahdottaminen kakun päälle.

Äänestä
  • Voi kun jännää ihanko totta sinä kun et osaa edes talon majoneesia vatkata letun täytteeksi

    Äänestä

Mitenkäs se ilmainen makkara?

Äänestä
  • Mene dyykkaamaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mene dyykkaamaan

    En ole porvari

    Äänestä

Hienostorouva tuntuu olevan.

Äänestä
  • Älä nyt osoittele. Ei 3000:n €uron bruttoeläke ja asunto kävelykadun varrella nyt vielä minusta mitään hienostorouvaa tee. Kolmiraitaverkkareissa käyn polkupyörällä Lidlissä ostoksilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä nyt osoittele. Ei 3000:n €uron bruttoeläke ja asunto kävelykadun varrella nyt vielä minusta mitään hienostorouvaa tee. Kolmiraitaverkkareissa käyn polkupyörällä Lidlissä ostoksilla.

    Voi olla lähinnä sijoitus asunto Kävelykadulla, mutta itse ei siellä asu. Laitetaan Kela maksamaan asumistukea mm,opiskelijoiden kohdalla ja valitetaan samalla,miten ihmiset elää yhteiskunnan tuilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi olla lähinnä sijoitus asunto Kävelykadulla, mutta itse ei siellä asu. Laitetaan Kela maksamaan asumistukea mm,opiskelijoiden kohdalla ja valitetaan samalla,miten ihmiset elää yhteiskunnan tuilla.

    Kuka oikeasti haluaa enää asua keskustassa eihän siellä pyöri ku holisteja narkkareita ja puljuja.
    Kävelukatu muistuttaa lähinnä Beverly Hilss slummia.

    Äänestä

Ja tokihan on kohtuullista, että sopivassa seurassa pääsisi jatkossakin Kauppakadun varressa Soija Lattelle...

Äänestä
  • Ennemmin kaljalle harrys pubiin

    Äänestä

Hetkinen!
Marttaliitto ei käsittääkseni ole mikään puoluesidonnainen yhdistys vaan yleishyödyllinen yhdistys.

Äänestä

Kyllä se on kokoomukselainen, jos toiminnanjohtaja edustaa kyseistä puoluetta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

.. Kokkareiden ehdokas listalla. Sieltä onkin hyvä neuvoa köyhempiä vellin keitossa ja suolakurkkujen säilömisessä..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu